Категорія новин
👧 На дітей, які страждають на дислексію, довго ліпили ярлик «розумово неповноцінних», проте, з розвитком науки і цей міф поступово сходить нанівець, оскільки саме явище дислексії не є психічним відхиленням, а скоріше являє собою незвичайну особливість мозку, яка дає таким людям велику перевагу в образному мисленні і здатність до нестандартних рішень.
👩‍🏫 Вченими доведено, що серед тих, хто домігся визнання й успіху – учених, художників, акторів, – чимало дислексиків. Напевно, через те, що їх мозок влаштований інакше, ті хто хворіє на дислексію, як правило, дивляться на речі з нової, незвичайної точки зору, що дозволяє їм виходити на принципово новий рівень сприйняття, залишаючи всіх стандартно мислячих далеко позаду. Вони бачать світ наче в яскравому тривимірному зображенні, в той час як інші дивляться плоске чорно-біле кіно.
💁‍♀️ Генії з дислексією
📌 Агата Крісті – відома англійська письменниця, «королева детективу», за своє життя написала більше 80 книг. Не всім відомо, що маленька Агата ніяк не могла навчитися писати. Вона робила стільки помилок і писала так повільно, що батьки забрали її зі школи, і дівчинці довелось продовжувати навчання вдома. До кінця свого життя Агата Крісті так і не навчилась грамотно писати і допускала величезну кількість орфографічних помилок.
📌 Ганс Кристіан Андерсен – спочатку редактори повертали йому рукописи, навіть не дочитавши їх до кінця, і по Копенгагену довго ходили плітки про «страшенно безграмотного автора». В одній газеті написали: «Людина, яка так глумиться над своєю мовою, не може бути письменником». І це майже правда – зазвичай дислектики обирають собі професію, не пов`язану з читанням та письмом.
📌 Недавно шведська принцеса Вікторія визнала, що не вміє читати. Вона виступила з публічною доповіддю на конференції, присвяченій проблемам знущань у школі. Визнала, що у школі з неї всі сміялись, так як вона навіть у старших класах читала по складах.
📃 Дислексиками були:
Марк Фарадей – великий фізик і математик, Леонардо да Вінчі, П. Пікассо, Уолт Дісней, Альберт Енштейн, Вінстон Черчілль, Мерлін Монро, Карл ХVІ – шведський король, Том Круз та ін..
💁‍♀️ Основні властивості, притаманні дислексикам
1. Більш допитливі, ніж звичайні люди.
2. Мислять в основному образами, а не словами.
3. Мають розвинену інтуїцію та проникливість.
4. Можуть сприймати думки як реальність.
5. Мають багату уяву.
6. Хороший творчий потенціал.
🧏‍♀️ Дислексія − хвороба геніїв