Категорія новин
🤔Як підготувати школярів до повітряних тривог під час навчання❓
☝️Обов’язково дізнайтеся все про укриття та правила безпеки у вашій школі. Поговоріть із дитиною про те, що вона має робити у школі під час тривоги. Розкажіть, що вчителі знають, як діяти і подбають про всіх школярів, а дітям треба чітко слухатися їхніх інструкцій.
💁‍♀️Поясніть, що освітній процес триває і під час повітряної тривоги. Наголосіть, що у цей час дитина не може піти додому, а виходити з укриття небезпечно для життя та здоров’я.
💁‍♂️Якщо ваша дитина самостійно ходить до школи, розкажіть і покажіть їй укриття на маршруті, яким вона може скористатись, адже повітряна тривога може спіткати дитину між школою і домом. Якщо швидко дістатися до найближчого укриття неможливо, найкраще скористатися заглибленими приміщеннями та спорудами (наприклад, підземним переходом, магазином у підвалі), а якщо такого немає, то треба сховатися у будь-яких відкритих для громадськості будівлях за правилом «двох стін». Якщо дитина перебуває в громадському транспорті, необхідно вийти з нього та піти до одного з найближчих укриттів, про які ви домовилися на маршруті.
☝️Розʼясніть дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами.☝️
✅Надайте адміністрації школи свої контакти, контакти тих, хто може забирати дитину зі школи, деталі стану здоров’я дитини тощо. Якщо дитина має особливі потреби, і ви хвилюєтеся про її фізичний чи психічний стан, обговоріть усе це з адміністрацією. Розкажіть, які медикаменти приймає дитина, як вона може реагувати на тривожну ситуацію.
✅Подбайте, щоб дитина також знала ваші контакти, свою групу крові, свої хронічні хвороби тощо. Для учня початкової школи можна зробити нашивку з цими даними на наплічнику або вкласти записки до щоденника, телефона, кишені.
✅Приєднайтеся до розсилки/чату школи чи класу, щоб бути в курсі всіх подій.
🤔Що покласти дитині в тривожний рюкзак❓
💁Подумайте разом із дитиною, що варто покласти в сумку, яка зберігатиметься у школі на випадок тривоги, а що дитина носитиме із собою в шкільному наплічнику.
☝️❗☝️У пакет, який зберігатиметься у школі (якщо для цього є умови), варто покласти:
📌 улюблений снек дитини тривалого терміну зберігання (наприклад, печиво, сухофрукти, горішки);
📌 пляшку води;
📌 серветки (сухі та вологі), антисептик;
📌 ліки, якщо дитина приймає якісь препарати на постійній основі (обов’язково повідомте вчителя про прийом і приклейте до ліків інструкцію, як саме потрібно давати препарат);
📌 ламінована записка, у якій вказані ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси).
☝️Окрім цього варто покласти дитині речі, які сприятимуть її комфорту та допоможуть відчувати вашу турботу.
🤷‍♀️Якщо ваша дитина не бере до школи смартгодинник чи мобільний телефон – переконайтесь, що вчитель має ваші контакти і за потреби може зв’язатись.
🤔Як заспокоїти дитину під час повітряної тривоги❓
☝️Якщо повітряні тривоги викликають у дитини відчуття страху та паніки, навчить її простих вправ, які допоможуть стабілізуватися:
🟢ДИХАННЯ ЖИВОТОМ 🟢
Техніка складається з трьох кроків:
Крок 1. Покладіть руку на живіт.
Крок 2. Зробіть кілька усвідомлених вдихів та видихів. Наприклад, 5 секунд вдих, 5 секунд видих. Стежте, щоб вдих був через ніс, а видих — через рот.
Крок 3. Поясніть дитині, що коли вона вдихає, то м’яко надуває свій живіт, як повітряну кульку, а коли видихає, повітря ніби повільно виходить із кульки.
Таке дихання заспокоює та допомагає кисню швидше наситити кров.
🟢ВПРАВА «МЕТЕЛИК»🟢
Покласти ліву руку покладіть на праве плече, а праву – на ліве. І по черзі похлопуємо долонями по плечах: «тік» по одному, «так» – по іншому. Вправу треба робити повільно, монотонно. Це заспокоює тіло, вимикається тривога та паніка.
👩‍🏫ІНШІ ВПРАВИ ТА ТЕХНІКИ, ЩОБ ЗАСПОКОЇТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ТРИВОГ:
🔸 Знайти кілька предметів одного кольору і перелічити їх.
🔸 Порахувати кроки до якогось предмета.
🔸 Рахувати від десяти до одного.
🔸 Потерти кінчик носа.
🔸 Злегка натиснути долонями на очні яблука з двох боків.
🔸 Подивитися праворуч якомога далі, не повертаючи голови, затримати погляд на 15–20 секунд, потім перевести погляд прямо, потім подивитися ліворуч якомога далі, потім знову прямо.
🔸 Розтерти руками тіло.
🔸 Розтерти точку між підмізинним пальцем і мізинцем.
👉Можна написати ці вправи на листочку і покласти у наплічник безпеки, який дитина бере із собою до сховища. І головне – поясніть дитині, що страх і паніка – це дуже неприємно, але не смертельно, і разом ви з усім упораєтесь.
🤔Повітряні тривоги в школі: як батькам підготувати дитину❓