Категорія новин
☝️ Однозначно, вплив вкрай негативний. Через куріння серцево-судинна система (ССС) перестає нормально функціонувати. Всесвітня організація охорони здоров’я в щорічних матеріалах відзначає зростання смертельних хвороб серця від надмірного споживання сигарет (причому летальність не менша, ніж від впливу алкогольних напоїв).
🧏 Причому серцю стає погано від куріння не тільки у літніх людей – тютюнокуріння сприяє розвитку хвороб серцево-судинної системи у молодих чоловіків і жінок. Діяльність серця буде порушена і у 20-річних, якщо вони викурюють щодня більше 20 сигарет.
👤 Зміни в роботі серця може помітити навіть сам курець при затягуванні тютюнового диму. Майже завжди відчуваються легкі ознаки «стресової» реакції серцево-судинної системи:
☑️ частішає пульс (серцевий м’яз відчуває вплив нікотину, починає скорочуватися в прискореному режимі – приблизно на 14% сильніше, ніж до куріння).
☑️ посилюється скорочення міокарда (індекс зростає в середньому на 19%).
☑️ підвищується артеріальний тиск (приблизно на 5-6%).
☑️ серце робить більше скорочень (серце курців робить майже на 13500 скорочень більше, ніж серце некурящого людини).
👩‍⚕️ Подібні зміни в роботі серцево-судинної системи спостерігаються навіть після однієї сигарети. Теоретично після куріння робота серця і судин відновлюється через 20-30 хвилин. Але якщо людина курить сигарету за сигаретою, на нормалізацію роботи у серцево-судинної системи шансів немає. Такий темп роботи серця призводить до збільшення його розміру та передчасного зношування – це помітно в порівнянні фото серця курця з фото органу здорової людини.
🚬 Тютюновий дим при курінні руйнує тканини артерій, звужує просвіт стінок, забиваючи жироподібними бляшками. Це значно ускладнює циркуляцію крові. Стінки артерій покриваються рубцями, їх просвіт звужується ще більше, а часом і зовсім перекривається. Часто кров, що рухається через такі звужені судини серця раптово звертається і формує тромби, що загрожує смертельно небезпечними тромбозами.
📝 Розвиток і перебіг хвороб серця і судин визначається числом вживаних сигарет, їх якістю, інтенсивністю затягування, загальним стажем куріння. Перераховані фактори впливають на те, як швидко сформується та чи інша патологія. Але навіть якщо курити зрідка, купувати тільки якісні сигарети – це не скасує, а лише відстрочить розвиток захворювань.
☝️ Найбільш шкідливі речовини в складі тютюну
👉 Отже, шкоду куріння для серця очевидна. Але що саме чинить такий негативний вплив на серце і судини, які саме речовини впливають на роботу серцево-судинної системи, змінюють пульс, тиск, руйнують тканини?
🧾 Склад сигарет досить складний – вони містять більше 7000 компонентів, багато з яких вважаються токсичними, мутагенними і канцерогенними отрутами. При одиничному попаданні з одного сигаретою вони можуть бути виведені до того, як почнуть руйнівну діяльність, але при постійному палінні речовини накопичуються, що і провокує патології (це ріднить вплив алкоголю і тютюну).
▶️ Нікотиновий алкалоїд. Протягом життя людина, що викурює щодня більше 10 сигарет, поглинає близько 2 кг цієї речовини. Одноразова введення цієї кількості зупинило б роботу серця у 20000 осіб. Звичайно, таку дозу ніхто нікому ніколи не даватиме. Але навіть при поступовому надходженні нікотину на серце виявляється руйнівну дію. Саме він дає посилене навантаження, прискорює пульс, підвищує артеріальний тиск.
▶️ Чадний газ, що виділяється при згорянні тютюну і сигаретного паперу. Саме окис вуглеводу утворює небезпечне з’єднання - карбоксигемоглобін, що викликає кисневе голодування у всього організму (особливо страждають від нього серце і мозок). Всі органи, в тому числі органи серцево-судинної системи, перестають працювати в повну силу, тканини поступово піддаються дегенерації, збільшується ризик звуження коронарних артерій, що веде до серцевих нападів.
▶️ Тютюнові смоли. Найгірше від цих сполук доводиться легеням і бронхам, але завдають шкоди смоли і серцю з судинами. Після куріння вони осідають на стінках і дуже погано виводяться. Є досить сильними канцерогенами, отруюють організм, збільшують зношеність, що заважає природній регенерації і провокує незворотні патології.
🚬 Куріння несе смертельну небезпеку
📑 За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я куріння та алкогольні продукти – одні з найпоширеніших причин смертності серед населення. Наприклад, через паління (а точніше, хвороб, які воно провокує) вмирає кожен 25-й. Для порівняння: в автокатастрофі гине кожен 600-й, а в авіакатастрофі – один з 10000000 чоловік.
👩‍⚕️ Найпоширеніші хвороби серця:
📌 Куріння сприяє розвитку гіпертонічної хвороби. Треба побоюватися перепадів тиску: гіпертонія може призвести до серцевих нападів та інсульту.
📌 Коронарний тромбоз, викликаний незворотними ушкодженнями серця і закупоркою судин. Коронарний тромбоз є поширеною причиною смерті чоловіків і жінок у віці від 40 до 60 років.
📌 Ішемічна хвороба серця - ймовірність захворіти у курців в 2,5 рази вище, ніж у некурящих).
📌 Інфаркт міокард - у курців ризик інфаркту міокарда майже в три рази вище, а ризик раптової серцевої смерті в 2-4 рази вище, ніж у людей без пристрасті до сигарет. Особливо куріння шкодить людям похилого віку, у яких і так є схильність до інфаркту через природній знос тканин.
📌 Дегенеративні зміни міокарду ( м’язу серця ) розвиваються при тривалому тютюнокурінні.
🤦‍♀️ Ситуацію ускладнює те, що завзяті курці зі стажем відмовляються від згубної звички, навіть коли хвороба розвивається в крайню ступінь. Наприклад, тільки кожен третій курець не курить після стентування судин. Часті випадки, коли людина відчуває симптоми підвищення артеріального тиску, прискорений пульс, болі в грудях, але все одно йде курити. Як результат – напади, при яких врятувати вдається лише одиниці.
☝️ Кожному варто зробити важливий вибір між двома категоріями: куріння чи здорове серце. Якщо куриш , то потім не дивуйся проблемам з серцево-судинною системою і будь готовим до інфаркту, тромбозу, ішемічної хвороби, інсульту.
Як куріння впливає на роботу серця і серцево-судинну систему?