Категорія новин
 🚬 Тютюн щорічно забирає життя більше 8 мільйонів людей в світі.
🚭 Відмова від куріння може стати складним завданням, особливо у зв’язку з додатковими соціальним , економічним та стресом, що виникли в результаті війни, пандемії з Covid 19, та існує багато причин, щоб це зробити.
🚭 Переваги відмови від тютюнокуріння відчуваються практично зразу. Вже через 20 хвилин після припинення куріння зменшується частота серцевих скорочень. Протягом 12 годин рівень монооксиду вуглецю в крові знижується до норми. Через 2–12 тижні покращується кровообіг і нормалізується функція легень.
📌 Протягом 1–9 місяців зменшуються кашель і задишка. Через 5–15 років знижується ризик інсульту до рівня ризику у некурящої людини, через 10 років приблизно вдвічі знижується ризик смерті від раку легень у порівнянні з ризиком у курящих людей. Через 15 років знижується ризик серцево-судинних захворювань до рівня ризику у некурящої людини !
🚬 У курців більш високий ризик важкого протікання Covid 19!
🚬 Куріння негативно впливає на зовнішність
▶️ Ваша шкіра, одяг, пальці, дихання, ввесь ваш дім: все просякає неприємним запахом
▶️ Тютюн викликає пожовтіння зубів і утворення зубного нальоту.
▶️ Куріння тютюну і вживання бездимних тютюнових виробів викликають неприємний запах з рота.
▶️ Тютюн сприяє появі зморшок, в зв’язку з чим ви виглядаєте старше свого віку.
▶️ Куріння призводить до передчасного старіння шкіри, сприяє розспаду білків, що надають шкірі еластичність, порушує кровообіг і знижує рівень вітаміну А.
▶️ Зморшки найбільш помітні довкола губ і очей, тютюн також робить шкіру сухою і грубою.
▶️ Куріння тютюну збільшує ризик розвитку псоріазу, неінфекційного запального стану шкіри, при якому по всьому тілу з’являються подразнення і червоні плями, які сверблять.
🚬 Куріння шкідливе не тільки для вашого здоров’я, але і для ваших друзів і членів сімї
🔸 Щорічно більше 1 мільйону людей вмирають через пасивне куріння.
🔸 У некурящих людей, що вдихають дим від курящих людей, є більш високий ризик розвитку раку легень.
🔸 Сигарети залишаються однією із поширених причин пожарів і пов’язаних з ними смертей.
🔸 Електронні сигарети також піддають ризику впливу на людей шкідливих хімічних речовин.
🔸 Вплив тютюнового диму при пасивному курінні може збільшити ризик прогресування туберкульозу з переходом в активну форму захворювання.
🔸 Люди з цукровим діабетом 2 типу більш чутливі до впливу тютюнового диму при пасивному курінні.
🚬 Куріння чи застосування електронних сигарет серед дітей становить загрозу для їхнього здоров’я і безпеки життя.
🔹 У дітей курців часто знижена функція легень, наслідком чого з’являються часті хронічні респіраторні захворювання в дорослому віці.
🔹 Серйозний ризик для здоров’я дітей становить вплив рідини для електронних сигарет. Існує небезпека протікання пристрою і проковтування рідини дітьми.
🔹 Відомі випадки травм, включаючи опіки, що виникають внаслідок загоряння і вибуху електронних сигарет.
🔹 У дітей шкільного віку , які піддаються шкідливому впливу тютюнового диму при пасивному курінні, розвивається більш високий ризик розвитку бронхіальної астми та хронічного запалення дихальних шляхів.
🔹 У дітей віком до 2 років,які піддаються впливу тютюнового диму при пасивному курінні в домашніх умовах, може развинутися запалення середнього вуха, наслідком якого може стати втрата слуху и глухота.
🔹 Відмова від куріння знижує ризик багатьох захворювань, зв’язаних з пасивним курінням, у дітей, таких як часті респіраторні захворювання і бронхіальна астма.
🔹 У немовлят – раптова смерть.
🔹 У вагітних жінок – може бути низка ризиків при народженні дитини.
🚬 Куріння тютюну має негативні соціальні наслідки.
◾️ Батьки, які курять, показують поганий приклад дітям, друзям, близьким людям.
◾️ Куріння тютюну може негативно відобразитись на соціальних взаємодіях і стосунках.
◾️ Відмова від куріння означає відсутність обмежень — ви можете вільно знаходитися в громаді, серед друзів, товаришів, не вимагає виходити на вулицю, щоб покурити.
🚬 Куріння – фінансово затратне, ви могли би витратити гроші на більш важливі речі, подорожі чи відпочинок.
◾️ Куріння сигарет – досить дороге задоволення. Якщо щодня викурювати 1 пачку сигарет вартістю 70 гривень, то щорічні витрати становитимуть близько 25 550 гривень.
◾️ Вживання тютюну сприяє бідності, поскільки приходиться витрачати гроші на тютюнові вироби замість задоволення основних потреб таких як їжа і житло.
◾️ Вживання тютюну створює додаткове навантаження на світову економіку в розмірі біля 1,4 трильйона доларів США у вигляді витрат на медичне обслуговування для лікування хвороб, викликаних тютюновими виробами і втрат трудових ресурсів в результаті хвороб і смерті.
🚬 Куріння негативно впливає на фертильність.
Курці частіше страждають безпліддям. Це створює також проблеми із зачаттям дитини, з передчасними пологами, народженням дітей з низькою масою тіла і викиднями.
◾️ Куріння може викликати еректильну дизфункцію, тому, що зменшується приток крові до статевих органів, і така тенденція буде зберігатись постійно, якщо не кинути курити в молодому віці.
☝️ Всі види тютюнових виробів смертельно небезпечні.
📍 Щорічно через куріння в світ помирає близько 8 мільйонів людей.
📍 Куріння вбиває половину своїх споживачів.
📍 Куріння кальяну протягом 1 години дорівнює 100 викуреним сигаретам.
📍 Кальяни не проходять повної стерилізації. Частки слини попередніх споживачів потрапляють у воду, через яку проходить дим, або осідають на трубках. Тому люди, які курять кальян у публічних місцях, наражаються на ризик туберкульозу, гепатиту А, грипу, герпесу та інших інфекцій. Змінні мундштуки лише частково зменшують цей ризик.
📍 Куріння кальянів заборонено у всіх приміщеннях ресторанного господарства.
Основні причини кинути курити