Категорія новин
👉 Часто ми навіть не замислюємось наскільки важливим для нас є слух. Ми чуємо улюблену музику, шум прибою, голоси дорогих для нас людей. Ми сприймаємо все як належне і навіть не задумуємось, що слух потрібно берегти. Кілька цікавих фактів про слух та корисні поради саме для Вас!
💁 Цікаві факти про слух
Щоб краще зрозуміти свій організм та як він функціонує, ми зібрали кілька неймовірних фактів про слуховий апарат людини:
📌 Наші вуха, як і ніс ростуть протягом усього життя. При цьому ліве та праве вухо можуть відрізнятись за зовнішньою та внутрішньою будовою.
📌 Жінки мають гостріший слух, але чоловіки краще визначають локалізацію та напрям шуму.
📌 Шум моря, який ми чуємо коли прикладаємо мушлю до вуха − це насправді звук циркуляції крові по наших венах.
📌 Свій голос кожен з нас чує крізь призму повітря і води. Тому він настільки відрізняється від нашого голосу на записі.
📌 Людське вухо чує звуки не на всіх частотах. Ультразвук та інфразвук для нас недоступні. Інфразвук чують кити та слони, ультразвук − кажани, собаки та коти.
📌 Вакцинація проти інфекційних хвороб у дитячому віці діє як профілактичний засіб проти порушень слуху у майбутньому.
📌 Коли людина намагається краще щось розчути, у 72% вона повертається до джерела звуку правим вухом.
📌 Через людське вухо виходить зайве тепло з організму. Саме тому форма та розмір вух відрізняються у людей, які проживають в різних кліматичних зонах.
📌 Абсолютний слух не залежить від стану вух. Це залежить від сприйняття звуку мозковим центром.
🧏‍♀️ Чому людина втрачає слух❓
☝ Вважається, що людина починає втрачати слух після 65 років, але це іноді трапляється і в молодих людей. Наприклад, одноразовий гучний шум може призвести до незворотної втрати слуху. Також дуже шкідливий постійний фоновий шум. Корисна інформація:
✅ Найгірший ворог слуху − шум. Якщо щотижня відвідувати нічні клуби, де рівень шуму дорівнює 115 дБ, всього за 5 років слух погіршується на 25 дБ. Крім слуху, шум негативно впливає і на роботу серця.
✅ Причиною втрати слуху може стати генетика та травми. У вухах знаходяться найменші кістки в людському організмі, тому їх дуже легко пошкодити. Звичайний ватний тампон або ватна паличка може стати причиною погіршення слуху.
✅ Погіршення слуху може спричинити часте переїдання, інфекція, прийом антибіотиків.
✅ Понад 50% людей після 60 років потребують слухових апаратів. Але з 5 осіб, яким він призначений, носити його буде лише 1. І це при цьому, що слуховий апарат значно підвищує якість життя людини із вадами слуху.
🤔 Для чого потрібна вушна сірка❓
🧏‍♀️ Як виявляється, вушна сірка необхідна нашому організму. Що це таке? Це поєднання поту, клітин шкіри та жиру. Її виділяють спеціальні залози, а маленькі волоски виводять назовні. Сірка формує захисний бар’єр в середньому вусі, завдяки чому воно залишається чистим та здоровим. Цікаво, що переляк провокує посилене виділення сірки. Вушні палички − не найкращий помічник для видалення сірки. Вони забирають лише рідку речовину, а затверділі сірчані пробки лише заштовхують далі всередину.
👂 Вухо − це складова нашої системи рівноваги
Якщо у Вас колись була інфекція у вусі, то ви, швидше за все, відчували порушення рівноваги. Внутрішнє вухо заповнене рідиною, яка реагує коли ми щось робимо і надсилає про це сигнал у мозок. Коли виникає вушна інфекція, відбувається збій у всій слуховій системі. Внутрішнє вухо відіграє найважливішу роль у здатності людини тримати рівновагу. Цікаво, що вміння тримати рівновагу свідчить і про загальний стан здоров’я організму. Дослідження показали, що ті, які не можуть встояти на одній нозі 20 секунд, мають вищий ризик отримати мікроінсульт. Вміння балансувати на одній нозі − це також важливий тест оцінки здоров’я мозку.
🤔 Чого ми не знаємо про слух❓