Категорія новин
💁‍♂️Для діагностики бронхіальної астми проводять алергопроби — скринінг- діагностику, яка допомагає з’ясувати, на який саме алерген реагує організм. Для визначення алергічного статусу хворий проходить шкірні тести на чутливість до побутових, пилкових та грибкових алергенів.
💁Проводиться проба на харкотиння, для того щоб перевірити, чи є в ній висока концентрація еозинофілів (підвид лейкоцитів крові).
☝️Ще один з основних методів діагностики – це дослідження функції дихання, спірографія. Проходить із застосуванням інгаляції спеціальною речовиною, яка впливає на рецептори, що дозволяє оцінити, наскільки збільшується обсяг форсованого видиху у пацієнта (ОФВ). Зміна показників ОФВ говорить про характер обмежень надходження повітря бронхіальним деревом.
💁‍♀️Крім того, лікар призначить низку лабораторних аналізів, таких як: загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, аналіз визначення специфічних антитіл, вироблених до алергену, загальний аналіз сечі, аналіз калу на наявність гельмінтів, КТ (комп’ютерна томографія).
👩‍🔬Діагностика бронхіальної астми