Категорія новин
👩‍⚕ Інсульт є основною причиною смерті в усьому світі. Але це лише одна частина історії. У всьому світі приблизно 80 мільйонів людей перенесли інсульт🧠, більше 50 мільйонів з них живуть з певною формою стійкої інвалідності. Для багатьох життя після інсульту не буде таким самим, але за умови правильного догляду та підтримки жити повноцінним життям все ще можливо. Мільйони людей, які пережили інсульт, показують нам щодня, що при правильному лікуванні та підтримці можна насолоджуватися життям після інсульту.
⚠ Інсульт може трапитися з ким завгодно, де завгодно, у будь-якому віці - від немовлят до людей похилого віку. Наслідки інсульту в кожної людини відрізняються, тип реабілітації та підтримки, необхідні після інсульту, також відрізняються❤️‍🩹.
❗ Найбільш поширені наслідки перенесеного інсульту🧠:
• Біль. Паралізовані м'язи плеча не в змозі допомогти сухожиллям утримувати верхній кінець руки в плечовому суглобі. В результаті біль в руці може перешкодити реабілітації кисті та руки. Реабілітація та медикаменти можуть допомогти.
• Депресія. Депресія після інсульту, як і після будь-якої важкої хвороби, дуже поширена, часто проходить без діагностики, знижує мотивацію та здатність до реабілітації та погіршує якість життя. Депресія вражає не лише людей, які перенесли інсульт, партнери, члени сім’ї та особи, які здійснюють догляд, також піддаються більшому ризику депресії. Постінсультна допомога має охоплювати психічне здоров’я та благополуччя, а також має бути запропоновано відповідне лікування.
• Зміни в пізнанні. Інсульт і ТІА (транзиторна ішемічна атака або міні-інсульт) можуть призвести до змін у здатності мислення постраждалих і викликати проблеми з пам'яттю, включаючи деменцію. ТІА часто не розпізнаються і з часом можуть спричинити серйозні проблеми для пацієнтів.
• Труднощі спілкування. Третина тих, хто пережив інсульт, відчуватиме афазію – розлад, який впливає на те, як мозок обробляє мову. Афазія може впливати на мову, розуміння, читання та письмо. Завдяки фахівцям з мовної підтримки люди, які перенесли афазію, можуть навчитися новим способам спілкування.
• Спастичність. Спастичність схожа на сильну судому. Травма головного мозку, викликана інсультом, іноді викликає мимовільне скорочення (скорочення або згинання) паралізованих м’язів після спроби поворухнути кінцівкою. Це створює жорсткість і герметичність. Скорочені м’язи часто призводять до того, що суглоби кисті й руки назавжди перебувають у ненормальному та часто болючому положенні. Коли м’яз не може виконувати повний діапазон рухів, сухожилля та м’які тканини, які його оточують, можуть напружуватися. Це значно ускладнює розтягування м'язів. Спастичність в руці може спричинити стиснення кулака, зігнутий лікоть і руку, притиснуту до грудей. Це може серйозно заважати здатності людини, яка пережила інсульт, виконувати повсякденні дії, наприклад одягатися. Спастика в нозі може спричинити жорстке коліно, гостру стопу та скручування пальців. Спастику можна вирішити за допомогою ліків і реабілітації.
👉 Для більшості постраждалих від інсульту, опікунів і сімей вплив інсульту означає, що життя зміниться, а проблеми з відновленням є дуже реальними, але можна пом’якшити наслідки інсульту, працюючи з командою медиків, розробляючи нові процедури та відстежуючи маленькі покрокові цілі.
❤ Ми бажаємо Вам здоров’я!
Життя після інсульту