Категорія новин
В медичних закладах Тернопільської, Збаразької та Підволочиської громад розповідатимуть про важливість вакцинації БЦЖ. В такий спосіб ДУ «Тернопільський обласний Центр контролю та профілактики хвороб» хоче привернути увагу майбутніх батьків до проблеми поширення захворюваності на туберкульоз та його профілактики.
Лише 87% немовлят отримали щеплення БЦЖ в пологовому будинку, і станом на 1 грудня 2023 року 634 дитини Тернопільщини не захищені від туберкульозу. Однак інфікуватися туберкульозом можна будь-де — в ліфті будинку, черзі в магазині чи в поліклініці.
«Немовлята та малюки до двох років мають підвищений ризик розвитку туберкульозного менінгіту і розсіяних (дисемінованих) форм туберкульозу, з якими пов'язаний високий рівень смертності. Суттєво знижує ризик розвитку таких проявів щеплення вакциною (БЦЖ) – зазначила керівниця проєкту Харченко Наталія. – Зважаючи на поширення вірусу та постійну загрозу захворюваності серед населення, вакцинація залишається однією з найефективніших стратегій профілактики захворювань».
Щоб привернути увагу майбутніх батьків до проблеми поширення захворюваності на туберкульоз та його профілактики, ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб» розпочинає проєкт «Наші діти мають право на захист».
У рамках проєкту передбачається проведення роз’яснювальних робіт з майбутніми батьками задля збільшення їхньої обізнаності щодо вакцинації, що сприятиме зростанню кількості вакцинованих дітей та дорослих.
«Вакцинація БЦЖ є безпечною та рекомендованою Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Перед початком вакцинації всі батьки та опікуні отримують повну інформацію про вакцину та можливі реакції. Медичний персонал забезпечує якісне виконання процедури та післявакцинальний моніторинг для максимальної безпеки малюка» – підсумувала Чайчук Оксана – генеральна директорка ДУ «Тернопільського ОЦКПХ МОЗ», головна державна санітарна лікарка Тернопільської області.
Запрошуємо батьків та опікунів активно долучитися до цієї програми, звернувшися до своїх медичних закладів для отримання відповідей на питання про щеплення від туберкульозу та запису на вакцинацію.
Діятиме проєкт протягом трьох місяців у трьох громадах нашого регіону – Тернопільській, Збаразькій та Підволочиській.
Заходи реалізуються у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.