Категорія новин
✅ Сучасні психологи стверджують, що кожна людина — потенційна жертва депресій. Але передбачити, хто зможе легко впоратися із цим, а хто — ні, вони не можуть. В основі депресії завжди лежить втрата, і дивно, що більшість із нас не піддаються постійним депресіям. Адже людське життя — це безкінечна низка втрат.
Депресія — це не просто кепський настрій, що трапляється в кожної людини. Це — клінічний розлад, за якого, крім поганого настрою, спостерігаються:
▪️ тілесне страждання,
▪️ погіршення апетиту,
▪️ зниження маси тіла,
▪️ сухість у роті тощо.
Цікаво, що в багатьох хворих на депресію помічено генетичну схильність до цього стану. Згідно з офіційними даними, біполярні порушення спостерігаються приблизно в 1% населення європейських країн. У таких людей стадії депресії чергуються з гіперактивністю. В Європі це захворювання діагностують переважно в дорослих і молодих людей.
Для лікування депресії використовують медикаментозний і психотерапевтичний вплив:
• лікувальна фізкультура☑️,
• лікування світлом☑️,
• масаж☑️,
• арома- або арт-терапія☑️.
Арт-терапія є відносно новим методом лікування психіки. Так називають лікування мистецтвом. Як самостійний напрям арт-терапія існує всього кілька десятиліть. Дослідження показали, що в людей, які страждають від депресії, можна успішно компенсувати тривогу і досягнути відносного психологічного комфорту завдяки читанню книг, прослуховуванню музики, перегляду архітектурних пам’яток тощо.
Арт-терапія — це спосіб вільного самовираження й самопізнання.
Найліпшою профілактикою депресії є здоровий клімат у родині, а також підтримка близьких і друзів. Це те, що дарує почуття захищеності. Також ефективними є переживання минулого або фантазійного відчуття щастя (так звані ресурсні переживання). Адже в кожної людини є спогади та мрії, в яких вона почуває себе щасливою.
💙💛Бережіть себе та рідних!
Депресія