Категорія новин
👩‍🏫 Прийміть, що у вас є невирішені завдання (забуваємо про слово «проблеми» назавжди)
Їжа повинна бути «пальним» для тіла, а не джерелом емоцій.
🔴 Перестаньте себе звинувачувати та критикувати
Якщо вже щось з’їли зайве, переїли, зірвалися, то потрібно прийняти цей факт, забути та «йти далі», дотримуючись збалансованого харчування. Емоційне заїдання – це не вибір. Перестаньте «рятувати ситуацію» і повірте, що від обмежень будете переїдати ще сильніше. Не все залежить від вашої свідомості та волі.
🟡 Змініть власне відношення до їжі. Розпочніть міркувати про їжу
Насправді немає забороненої їжі, а є та, яка не має користі. І що їжа не вирішить за нас певні завдання.
Розмірковуйте про їжу. Наприклад: «Ця шоколадка чи тістечко, що вони означають для мене? Я хочу їх з’їсти тому, що голодна, чи тому, що втомилась?» Якщо ви втомилися, запишіться на масаж після роботи, візьміть відгул, або лягайте раніше спати й відпочивайте.
🟢 Знайдіть фахівця, який допоможе
Харчова поведінка переїдання – це не норма. Звісно, можна собі обіцяти, що «з понеділка розпочнемо нове життя», «що самі впораємося». Але щоразу будете лише розчаровуватися від того, наскільки слабкою може бути сила волі на початкових етапах змін. Всім нам потрібна кваліфікована підтримка, тому краще звернутися до спеціалістів і побороти негативну звичку з першого разу та зекономити безцінний час.
До вирішення проблеми потрібно підходити комплексно. Наприклад, можна спробувати одночасно працювати з фітнес-тренером, записатися на прийом до нутриціолога, дієтолога на індивідуальну або групову терапію. З розладами харчової поведінки добре працює когнітивно-поведінкова психотерапія.
🔵 Розпочинайте формувати фундамент із щоденних звичок
Спробуйте змінити власне ставлення до тренування, збалансованого харчування, повноцінного сну, питного режиму. Не як до розв’язання проблеми, а як до «формування фундаменту здоров’я». Просто спробуйте переосмислити це.
Якщо вирішите, що рутина і їжа за планом – це не для вас, то маєте знати – корисна їжа може бути смачною. А план харчування зекономить безліч часу і розвантажить голову від запитань в стилі: «А що приготувати сьогодні?». Це ж так добре – мати план харчування, який підходить усій сім’ї, їсти смачно і корисно та ще й отримувати енергію від цього процесу.
🟡 Вітамін D
Перевірте рівень вітаміну D у крові та підвищуйте його, якщо він недостатній. Низький рівень цього вітаміну виявлений у людей з депресією і надмірною вагою тіла.
🟣 Будьте вдячними
Щодня записуйте п’ять речей, за які ви вдячні сьогоднішньому дню, з якими б стресовими ситуаціями не зіштовхнулися. Ця практика здатна знизити негативні емоції та поліпшити настрій.
⚫️ Побудуйте свій «парк щурів»
Професор психології Університету Ванкувера Брюс Александер показав цілу серію експериментів із щурами. У першому відео щура закривали на самоті у клітці, де стояли дві пляшки. В одній з них була вода, в іншій – вода з домішками наркотиків. Майже в кожному експерименті щур, який спробував воду з наркотиками, повертався до неї знову і знову, доки не вбивав себе цим.
У другій серії для щурів побудували «парк» з кольоровими кульками, намистинами, смачною їжею, тунелями та кількома друзями. У цьому парку щурів не приваблювала вода з наркотиками, вони рідко її пили, і ні в жодного не було передозування.
Висновок очевидний. Замість того, щоб вмикати силу волі, створюйте власний парк – виходьте з поодиноких камер і наповнюйте життя цікавими пригодами.
8 простих порад, як перестати заїдати стрес