Категорія новин
🤔 ☝ Через терористичні дії російської федерації страждає енергетична сфера України, тож українці завчасно почали готуватися до зими, обладнують будинки генераторами, пічками і іншими нагрівальними приладами. Але, купуючи таке обладнання, важливо розуміти і ризики, які може спричинити його використання. Тож сьогодні поговоримо про небезпеку чадного газу.
📌 Оксид вуглецю (CO) — це токсичний газ. Він утворюється, якщо горіння відбувається в умовах браку кисню. Його називають чадним газом. Чадний газ не має кольору, запаху чи смаку, тому його неможливо ідентифікувати без спеціальних приладів, але він може бути смертельним для людини і впливає організм навіть у невеликих концентраціях.
🟠 У разі, якщо горіння відбувається в умовах дефіциту кисню – в процесі неповного окислення утворюється чадний газ.
🔸 Чадний газ (або оксид вуглецю) – це токсичний газ. Як він впливає на організм людини? У кровоносній системі чадний газ з’єднується з гемоглобіном. Утворюється зовсім нова речовина – карбоксигемоглобін. Кров втрачає здатність переносити кисень до тканин. Тому дуже швидко розвивається киснева недостатність.
🔸 Найголовніша небезпека – чадний газ невидимий і ніяк не відчутний, він не має ні запаху, ні кольору. Тобто причина нездужання неочевидна, її не вдається виявити відразу. Монооксид вуглецю неможливо ніяк відчути, саме тому його називають – «тихий вбивця». Ступінь отруєння залежить від концентрації чадного газу і часу, протягом якого людина його вдихала.
У чому небезпека чадного газу та як уберегтися від отруєння?