Категорія новин
▪ Війна сильно вплинула на психічне здоров’я дітей та дорослих. Безперечно, війна лякає. Однак діти сприймають події по-іншому, інколи через брак досвіду не розуміючи, що відбувається. Проте, злість, яка накопичується в родині через ситуацію, часто виплескується на тій же дитині.
👥 Боротися з тривогами та переживаннями, спричиненими цією бідою, можна буде ще довго. Проте вже зараз потрібно знати, як дбати про психічне здоров’я дитини. 👩🏻‍⚕️ Розповімо про це докладніше.
🩵 Дбайте про своє власне емоційне самопочуття, оскільки спокійні батьки створюють спокійне середовище для своїх дітей. Зменшуйте їхній доступ до насильства та жахливих новин.
🩵 Озвучуйте плани дій для збереження життя та здоров‘я в умовах війни. Під час цього обговорення акцентуйте слова "безпека" і "безпечно", щоб у дитини виникли позитивні асоціації з цими поняттями.
🩵 Підтримка та відкритий діалог
Підтримуйте відкритий діалог з дітьми щодо їхніх емоцій і переживань. Дайте зрозуміти, що її емоції — це нормальна реакція на ці обставини. Наприклад, боятися є нормальною реакцією, оскільки страх відповідає за інстинкт самозбереження та безпеки.
🩵 Психологічні вправи
Спробуйте провести з дітьми психологічні вправи, такі як візуалізація "Безпечного місця", яку можна знайти в інтернеті. Можна навіть разом з ними намалювати це безпечне місце та відчути себе там.
🩵 Емоційний стан
Будьте уважними до змін в емоційному стані та поведінці дітей, особливо якщо вони стали свідками негативних подій, що травмують психічний стан. Якщо дитина змінилася, стала більш активною або неслухняною, або навпаки, стала замкненою і хвилюється за здоров'я своє або батьків, погано спить, бачить кошмари, має проблеми із їжею, то в таких випадках краще звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста.
🩵 Розваги, творчість, та соціальні контакти
Пам‘ятайте, що у дитини повинно бути дитинство попри війну. Намагайтеся проводити позитивний час разом, пропонуючи можливості для ігор, творчості та розважальних занять, які допоможуть розслабитися та зняти стрес. Також сприяйте збереженню контактів дітей з друзями та родиною, навіть якщо це віртуальне спілкування.
В умовах сьогодення та воєнного лихоліття дуже важливо дбати про ментальне здоров'я. 💛 Ми бажаємо вам та вашим дітям здоров'я!
Як дбати про психічне здоров’я дитини?