Категорія новин
🤰 Кожна вагітна, що відчуває відповідальність за життя нової маленької людини 🤱, що скоро прийде в світ, переймається з приводу того, що дозволено, а що ні у цьому особливому стані❓ Що буде краще для дитини, а що, навпаки, може зашкодити❓
💆‍♀️ Відпочинок та фізичне навантаження🤸:
☝️ Важливо пам’ятати, що не дивлячись на корисний вплив фізичної активності як на здоров’я матері 🤰 так і на розвиток дитини, надмірна активність може принести шкоду. У разі відсутності акушерських ускладнень не протипоказані фізичні вправи та заняття типу аеробіки🤹‍♀️. Корисними можуть бути прогулянки на свіжому повітрі та виконання спеціально розроблених вправ для вагітних.
☝️ Але пам’ятайте, що вагітна 🤰 жінка повинна:
✔️ Уникати перевтоми
✔️ Відмовитись від піднімання важких предметів.
👉 Надмірна фізична напруга може здійснити негативний вплив та призвести до:
✔️ Переривання вагітності
✔️ Відшаруванням плаценти
✔️ Мертвонародження
✔️ Травматизацією жінки та плода
🥗 Раціональне харчування
👩‍🍼 Щоб маленька дитина формувалась в утробі матері повноцінно та не зазнавала дефіциту в необхідних для росту та розвитку речовинах, майбутня мати повинна пильнувати про те, щоб її харчування було повноцінним та містило всі необхідні речовини, водночас уникаючи споживання шкідливих речовин.
🟢 1️⃣2️⃣ правил здорового харчування для вагітних
🥑 Їжа є не лише «пальним» для нашого організму, але й джерелом «будівельних матеріалів» та клітин та органів. Особливо про це важливо пам’ятати тим, у кого всередині формується нове маленьке життя.
👉 Тому рекомендуємо вам дотримуватись 12 простих правил здорового харчування, щоб забезпечити себе і майбутню дитину всім необхідним.
✅ Здорове харчування має бути різноманітним та помірним. Різноманітність їжі забезпечить вам надходження в організм всіх необхідних речовин. Також дотримуйтесь норм харчування, так як зайва вага підчас вагітності може заподіяти шкоди здоров’ю матері та плода.
✅ Джерела вуглеводів - хліб, круп’яні та макаронні вироби, рис, картоплю- рекомендується їсти декілька раз на день, щоб забезпечити потреби в енергії.
✅ Різноманітні овочі та фрукти рекомендується їсти декілька раз на день (більше 500 г/день). Співвідношення овочів до фруктів – 2:1. В ідеалі, овочі та фрукти повинні складати половину від обсягу їжі, що споживається протягом дня.
✅ Щоденно вживати молоко та молочні продукти (джерело природнього кальцію) з низьким вмістом жиру (1,5-2,5% жирності): кефір, кисле молоко, сир, йогурт
✅ Вживати достатню кількість білкової їжі: нежирні сорти м’яса та м’ясних продуктів, птицю, рибу, яйця, бобові продукти ( сою, сочевицю, горох, квасолю, боби тощо).
✅ Обмежити вживання тваринних жирів, максимально намагаючись замінити їх в раціоні на корисні рослинні олії.
✅ Обмежити вживання цукру, кондитерських виробів, десертів.
✅ Загальне вживання солі повинно не перевищувати 1 чайну ложку (5 г) на день. Відмовтесь від звичайної солі, повністю замінивши її в раціоні на йодовану сіль.
✅ Дотримуватись ідеального індексу маси тіла (норма 20- 25).
✅ Надавати перевагу приготуванню їжі, що готується шляхом тушкування, печіння, паровим методом, відварюванням та приготуванню у мікрохвильовій пічці.
✅ Частота прийомів їжі повинна складати: 3 основних та 2 проміжних, що знижує використання жиру, солі та цукру.
✅ Дотримуйтесь питного режиму. Зменшіть або повністю відмовтесь від вживання кофеїно-вмісних напоїв, що можуть зашкодити.
Картинка