Що відомо про новий підваріант коронавірусу XBB.1.5, який уже виявили Україні? Про це розповідає в телеефірі імунолог Федір ЛАПІЙ – голова НТГЕІ, консультант з вакцинації у спільних зі Світовим банком проєктах МОЗ України.
💬 «Кракен», як його назвали науковці, – один із підваріантів «Омікрону». Відомо, що він здатен уникати антитіл, які виробляє імунна система, але Т-лімфоцити, які утворилися після вакцинації, виконують свою роль і захищають від тяжкого перебігу COVID-19. Щеплення бустерною дозою адаптованої під «Омікрон» вакцини додає більшої ефективності в запобіганні тяжкого перебігу захворювання», – сказав Федір Лапій. 💬
Він також зауважив, що у США впродовж грудня частка «Кракена» серед збудників COVID-19 зросла з чотирьох до 40 %, що вказує на досить швидке його поширення. Зростання захворюваності можна спрогнозувати і в Україні, але питання не в чисельності випадків, а в кількості тих, хто потребуватиме госпіталізації, зокрема інтенсивної терапії. Точно відомо, що вакциновані особи, які отримали хоча би одну бустерну дозу, захищені від тяжкого перебігу хвороби – нагадує імунолог.
В Україні понад 15 мільйонів людей пройшли первинну вакцинацію, але бустерну дозу отримали лише 3 мільйони. Тобто 12 мільйонів тих, хто мав щепитися першим бустером, цього не зробили. Тож «Кракен», який уже виявили в Україні, може швидко поширюватись, особливо серед груп ризику.
Яка у нас наразі ситуація з кількістю хворих та госпіталізацій через коронавірус, а водночас – що із сезонним поширенням грипу, як на це вплинули подовжені зимові канікули у школярів та студентів – про це у відео.
 
Міністерство охорони здоров'я України
World Bank Ukraine
Федір Лапій
Що відомо про новий підваріант коронавірусу XBB.1.5, який уже виявили Україні? Про це розповідає в телеефірі імунолог Федір ЛАПІЙ