Категорія новин
☝️ Найкращий спосіб виявити хворобу на ранній стадії — регулярно проходити скринінгові тести. Важливим є скринінг із використанням ПАП-тесту та виявлення ДНК вірусу папіломи людини. Ці тести не є діагностичними, їхній результат не може точно дати відповідь на запитання, чи у вас є рак шийки матки. Скринінг допомагає своєчасно виявити передракові стани шийки матки.
💁 Варто пам’ятати, що коли лікар призначає ПАП-тест, він не думає, що у вас одразу рак. Скринінгові тести проводяться, коли у вас немає симптомів раку.
Якщо результат скринінгового тесту є відхиленням від норми, лікар може призначити додаткові діагностичні тести, щоби з'ясувати наявність чи відсутність раку.
👉 Для діагностики та встановлення діагнозу, після тестів за потреби, можуть використати кольпоскопію, біопсію та інші види інструментальних методів досліджень.
👩‍⚕️ Регулярно проходьте профілактичні огляди у гінеколога. Раннє виявлення хвороби підвищує шанси на успішне лікування.
🧏‍♀️ Як захиститися?
Найбільш ефективним захистом від РШМ є вакцинація проти ВПЛ, а також скринінг за допомогою ПАП-тесту та ДНК-тексту, що визначає наявність вірусу. Кожній жінці важливо регулярно ходити на профілактичні огляди до гінеколога та робити скринінг.
🔬 Діагностика раку шийки матки