Категорія новин
🌐 #Міжнародний_день_боротьби_з_раком – єдина ініціатива, в рамках якої весь світ може об’єднатися в боротьбі з глобальною епідемією раку. 🌐 Міжнародний день боротьби з раком спрямований на запобігання мільйонам смертей щороку шляхом підвищення обізнаності та освіти про рак, а також закликаючи уряди та окремих людей у всьому світі вжити заходів проти цієї хвороби.
📊 За даними #ВООЗ: існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей.
📈 Більше 60% нових випадків захворювання на рак зареєстровані в країнах Африки, Азії та Центральної і Південної Америки. У цих регіонах відбувається 70% всіх випадків смерті від раку. У всьому світі найбільша кількість чоловіків вмирає від наступних п’яти видів раку: 🔸раку легенів, 🔸шлунку, 🔸печінки, 🔸ободової і прямої кишки та 🔸стравоходу. У всьому світі найбільша кількість жінок помирає від наступних п’яти видів раку: 🔹раку грудей, 🔹легенів, 🔹шлунку, 🔹прямої та ободової кишки і 🔹шийки матки.
❗️☝❗️ Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкозахворювань. Щороку понад 160 тис. жителів дізнаються, що вони – онкохворі.
👉 Злоякісні новоутворення уражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку, при цьому шанс захворіти істотно збільшується після 50-ти річного віку. Рак як причина смерті, посідає друге місце у структурі смертності населення України і разом з серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я наших співвітчизників.
👩‍🔬 Рання діагностика – єдиний метод виявлення патологічного процесу змін в організмі. Чим раніше виявлено онкологічне захворювання, тим більше шансів з ним впоратися. Крім того, перші стадії раку проходять без симптомів, і людина навіть не здогадується про неї.
❗️👉❗️ Одним з методів ранньої діагностики раку є скринінг. #Скринінг (в охороні здоров’я) – система первинного обстеження груп клінічно безсимптомних осіб з метою виявлення випадків захворювання. Скринінг успішно застосовується в усіх розвинених країнах.
🤔 Що робити, якщо виникли підозри на захворювання❓ У разі наявності перших симптомів раку необхідно терміново звернутися до 👨‍⚕️ лікаря-онколога. Регулярні профілактичні огляди дозволяють розпізнати захворювання на ранніх стадіях.
📝 Приклади методів скринінгу: 📌тестування на ВПЛ для виявлення раку шийки матки; 📌цитологічне дослідження на рак шийки матки в країнах з середнім і високим рівнем доходу; 📌мамографія для виявлення раку молочної залози.
💁‍♀️ Важливу діагностичну роль відіграє визначення різних онкомаркерів: ✔️простатоспецифічний антиген (передміхурова залоза); ✔️раково-ембріональний антиген (молочна залоза і пряма кишка); ✔️бета-хоріонічний гонадотропін людини; СА-125 (статеві залози) та ін.
Картинка