Категорія новин
🟦 Що підготувати на випадок відключення води, газу та електрики у квартирі та будинку в період війни? Як підготуватись до можливого відключення води? Як підготуватись до відключення електроенергії? Що має бути вдома? Що знадобиться у разі відключення газу?
Українці знають не з історії, що у воєнний час існує можливість залишитися без найнеобхіднішого.
ₚосійська сторона намагається зруйнувати критичну інфраструктуру України. На жаль, багато стратегічних об'єктів постраждали від ворожих ракетних ударів, тому українська влада радить громадянам, які проживають не тільки в регіонах, де ведуться активні бойові дії, а й по всій території країни, готуватися до можливих відключень води, світла та газу. З огляду на наближення зими багатьох хвилює питання, як вижити в квартирі без опалення, електроенергії та водопостачання. Жителі приватних будинків, підключених до інженерних комунікацій, також стурбовані цією ситуацією. Щоб зберегти життя собі та близьким у таких екстрених умовах, потрібно заздалегідь вжити деяких заходів.
Цей цикл матеріалів ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ ", приурочений даній тематиці. Отож. Як діяти у разі відключенні газу?
▪ Без подачі газового палива неможливо обігріти житло та зробити обід. Навіть якщо ціни на газ у 2022 році не зміняться, залишається значний ризик аварійного відключення через руйнування об'єктів критичної інфраструктури. Для виживання за таких умов потрібно продумати альтернативні способи опалення та приготування їжі. Щоб зігрітися у приватному будинку, можна розтопити піч чи камін. Для цього потрібно мати:
✔ дрова;
✔ вугілля;
✔ розпалювач;
✔ сірники або запальничку.
Якщо живете в квартирі, можна зігрітися з використанням великої кількості теплого одягу, термобілизни, ковдр, спального мішка.
До відключення газопостачання варто бути готовими заздалегідь. Зокрема, потрібно закупити сухий спирт, туристичні примуси та балони з газом для них. Підготуйте запаси продуктів швидкого приготування та довгого зберігання.
У разі аварійної ситуації в газовій мережі намагайтеся перекрити газовий вентель у своєму будинку та за можливості допоможіть це зробити сусідам літнього віку або іншим людям, які потребують допомоги.
Для швидкого приготування страв можна використовувати туристичний паяльник. Втім категорично заборонено намагатися опалювати квартири дров’яними котлами чи буржуйками.
За можливості сплануйте варіант переїзду у будинок з пічним опаленням на період холодів.
▪ А як бути із приготуванням їжі? Мешканці приватних будинків та квартир можуть готувати харчі у дворі на мангалі. Якщо жаровні немає, її легко спорудити самостійно з використанням звичайної цегли, бетонних блоків або колод. Звичайно, ця порада актуальна, якщо на вулиці безпечно.
Відмінна альтернатива традиційній варильній поверхні – туристичний пальник або плита, які підключаються до газового балона. При дотриманні правил безпеки подібні пристрої можна використовувати навіть у приміщенні.
Також поділимося деякими ідеями, що можна приготувати, якщо відключили газ. За відсутності газопостачання доцільно готувати сублімовані продукти та їжу швидкого приготування: вермішель, суп-пюре, каші, пластівці. Вони легко готуються лише за кілька хвилин. Як правило, достатньо висипати вміст упаковки в миску та залити окропом. А закип'ятити невелику кількість води можна навіть на таблетці сухого спирту. Як варіант, щоб знизити витрату палива, їжте готову до споживання їжу: консерви та паштети, сухі сніданки. У деяких випадках можуть виручити замінники харчування і спортивні батончики.
Важливо! Навіть у критичних умовах намагайтеся по можливості дотримуватись збалансованого раціону, щоб організм отримував достатньо поживних речовин.
У випадку відключення центрального опалення:
- для обігріву приміщення використовуйте електрообігрівальні пристрої тільки заводського виготовлення. Пам’ятайте, що опалення квартири за допомогою газової або електричної плити може призвести до трагедії;
- для збереження в приміщенні тепла заклейте щілини у вікнах і балконних дверях, закрийте їх ковдрами;
- розмістіть усіх членів родини в одній кімнаті, тимчасово закривши інші, та одягніться тепліше.
У разі аварії на газопроводі систем газопостачання та газифікації:
- відчувши в приміщенні запах газу, негайно перекрийте газовий кран;
- терміново викличте аварійну газову службу за телефоном 104;
- не куріть, не запалюйте сірники чи запальнички, не вмикайте світло та електроприлади (найкраще знеструмити всю квартиру,
відключивши електроживлення), щоби не спричинити вибух;
- провітріть усе приміщення, а не тільки загазовану кімнату;
- покиньте приміщення й не заходьте туди до усунення аварії.
Отже, завершуючи цикл матеріалів, ви будете знати, що потрібно підготувати на випадок відключення води, газу та електрики у квартирі та будинку, ви можете вже зараз вжити заходів, щоб вижити в екстрених умовах. Навіть якщо запаси води, провізії, палива та гаджети не знадобляться у період війни, вони не втратять актуальності у мирний час, який, сподіваємось, настане дуже швидко.
Будьте здоровими та в безпеці!
♥Бережіть себе!
Як діяти у разі відключенні газу?