Категорія новин
ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» долучається до флешмобу з нагоди відзначення Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом.
Місячник має на меті підвищити рівень обізнаності населення з питань профілактики ТБ-захворювання, діагностики ТБ та регулярного скринінгу.
Як в Україні, так і в Тернопільській області він триває з 1 березня по 1 квітня.
В рамках комунікаційного проєкту «Ми можемо зупинити туберкульоз» фахівцями відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» плануються заходи з метою інформування різних верств населення області та ВПО стосовно характерної симптоматики та лікування туберкульозу; боротьби з стигмою ТБ; стимулювання людей, які мають симптоми захворювання і підозру на туберкульоз, пройти обстеження в лікувальних установах; переконання хворих на туберкульоз дотримуватися всіх рекомендацій у процесі лікування та сприяння залученню людей, які вилікувалися від туберкульозу, до промоції здорового способу життя.
Ризик захворіти активним туберкульозом значно збільшується, якщо імунна система людини послаблена стресом, соціальними негараздами, поганим харчуванням, чи погіршенням умов проживання, особливо попри теперішні воєнні лихоліття.
Важливо знати, що туберкульоз виліковний, і чим раніше виявлене захворювання, тим більше в людини шансів на швидше й цілковите одужання. Доступ до ранньої діагностики туберкульозної інфекції є у всіх.
Лікування - доступне і безкоштовне. В Україні лікують за сучасними Стандартами медичної допомоги при туберкульозі, що ґрунтуються на доказах та відповідають рекомендаціям ВООЗ.
Так, в Україні з 2022 року почали застосовувати режим BPaL - новітню схему лікування лікарсько-стійкого туберкульозу. Тривалість лікування у разі застосування такої схеми скорочується майже втричі: 6–9 - місяців проти 18–24 місяців.
Найголовніше під час лікування - суворо дотримуватися усіх призначень та рекомендацій лікаря та в жодному випадку не переривати розпочате лікування.
Крім того, лікування ТБ необхідно розпочинати якомога раніше, щоб швидше і легше досягти результату.
Вчасне виявлення ТБ - перша запорука успішного лікування!
Додаткові картинки новин