Категорія новин
Збагачуйте раціон різноманітними фруктами та овочами. Їжте капусту, огірки, листя салату та іншу зелень, цибулю, гарбуз, моркву, перець, помідор, редьку тощо.
Надавайте перевагу цільнозерновим продуктам, додайте до меню нешліфований рис, вівсянку, гречану кашу та інші види круп.
Обирайте нежирні молочні продукти. Намагайтеся їсти молочні продукти 2–3 рази на день.
Урізноманітнюйте раціон білковою їжею. Здорове харчування передбачає споживання м’яса (птиця, телятина тощо). 2–3 рази на тиждень варто готувати рибу.
Додавайте до меню бобові та горіхи. Це джерела поживних речовин та вітамінів.
Овочі, для прикладу, не містять великої кількості калорій (за винятком крохмальних — картоплі тощо), мають високий вміст харчових волокон, вітамінів, мінералів і біофлавоноїдів. Саме тому рекомендується вживати 4–5 порцій овочів на день, а також 2 порції фруктів на добу.
Здорове харчування також передбачає зменшення кількості солі та цукру в раціоні.
Рекомендована норма солі для дітей — не більше ніж 2 г на добу, а для підлітків — менш як 5 г. Щодо цукру, то добова норма для підлітків становить — не більше ніж 25 г на добу, враховуючи доданий цукор (його виробник використовує, щоби покращити смак або продовжити термін зберігання харчових продуктів).
Пам’ятайте, що здоровий сніданок може покращити когнітивні функції дитини та її настрій. Мотивуйте дітей харчуватися здорово!