Категорія новин
Лише 87% немовлят отримали щеплення БЦЖ в пологовому будинку, і станом на початок 2024 року 634 дитини Тернопільщини не захищені від туберкульозу. Важливу роль у тому, щоб батьки краще розуміли, що таке вакцинація і як вона діє, відіграють зокрема лікарі, які працюють з новонародженими.
19 березня у Тернопільському обласному клінічному перинатальному центрі «Матері і дитини» в рамках проєкту “Наші діти мають право на захист” відбулася неформальна бесіда з неонатологами, акушер-гінекологами та медичними сестрами щодо важливості вакцинації новонароджених дітей проти туберкульозу вакциною БЦЖ.
“Для немовлят захист від туберкульозу дуже важливий, оскільки у дітей перших років життя туберкульоз протікає в генералізованій формі — з ураженням печінки, нирок, кісток, мозкових оболонок. Його важко виявити в маленьких дітей, тому профілактика через вакцинацію − це крок у правильному напрямку, – зазначила Оксана Чайчук, генеральна директорка Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
У свою чергу лікар залишаєтеся для батьків найбільш надійним джерелом інформації про вакцинацію, навіть для тих із них, які мають найбільше запитань і стурбованості з цього приводу. Особисті взаємини дають лікарям унікальну можливість допомогти батькам зрозуміти значення та прийняти рішення про вакцинацію»
Під час зустрічі учасники дізналися, як розмовляти з батьками про щеплення, як допомогти їм зрозуміти важливість вакцинації та прийняти правильне рішення, а також обговорили типові питання та побоювання породіль пов’язані з вакцинацією.
«У суспільстві усталилася думка, що захворювання на туберкульоз - це доля соціально незахищених верств населення. – зазначив Віктор Овчарук – генеральний директор КНП Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина». – Насправді, епідеміологічна ситуація показує, що до інфікування туберкульозом схильні також люди з великим достатком. Це говорить про те, що ніхто не застрахований від зустрічі з інфекцією. Тому завдання батьків – забезпечити своїй дитині надійний захист».
Також під час заходу було проведено анкетування породіль щодо вакцинації дітей у післяпологовому відділені спільного перебування матері та дитини.
Які вакцини захищають
БЦЖ. Одна доза на 3-5 день життя. Результати досліджень показали, що діти, яким не робили щеплень, захворюють на туберкульоз у 15 разів частіше, ніж ті, хто своєчасно отримав щеплення. Імунітет зберігається впродовж 7–10 років. Повторна вакцинація (ревакцинація) дорослих не проводиться, оскільки ефективність її не доведена.
Заходи відбувся у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.
Додаткові картинки новин