Категорія новин
👉🏻Недосипання. Це стає глобальною проблемою. 📊За даними ВООЗ, за останні 100 років людина стала спати в середньому на 20% менше. Сильне недосипання загрожує тим, що у фактичному стані неспання різні ділянки мозку переходять у фазу повільного сну. У цей час людина «зависає» в одній точці, стає розосередженою, погіршується дрібна моторика. ☝🏻Регулярне недосипання спричиняє відмирання клітин мозку.
👉🏻Відсутність сніданку. Пропуск ранкового приймання їжі негативно впливає на працездатність і тонус людини протягом дня. 💁🏻‍♂️Це здається цілком очевидним, але справа тут не стільки в споживанні необхідної організму енергії, скільки в тому, що відсутність сніданку знижує рівень цукру в крові. ☝🏻А це, своєю чергою, знижує та ускладнює надходження в мозок поживних речовин.
👉🏻Надлишок цукру у раціоні. Попередній пункт пояснює, чому для продуктивної роботи мозку рекомендують їсти солодке, особливо гіркий шоколад. ☝🏻Однак надмірна кількість цукру викликає проблеми із засвоєнням клітинами тканин організму білка і поживних речовин. 🤷🏻‍♀️Результат той же, що і при низькому рівні цукру в крові: поживні речовини в мозок просто не надходять.
👉🏻Стрес. Сильне психоемоційне напруження веде до розриву зв’язків між нейронами та ускладнює розуміння причинно-наслідкових зв’язків і послідовності подій. 💁🏼З цим пов’язана сильна нервова збудженість і відчуття, що «все падає з рук». ☝🏻Накопичений стрес погіршує пам’ять і знижує інтелектуальний потенціал.
👉🏻Тютюнокуріння. Говорячи про негативний вплив куріння на організм, першим в голову приходить зображення чорних легень і зіпсованих зубів. 🤷🏼‍♀️При цьому досить мало говориться про те, як сигарети впливають на головний мозок: нікотин звужує його судини. 💁🏼‍♂️Крім проблем, пов’язаних з нестачею поживних речовин у мозку, це багаторазово збільшує ризик хвороб (наприклад, Альцгеймера).
👉🏻Наркотики. Хімічні сполуки у складі наркотичних речовин впливають на мозкові клітини, які відповідають за отримання та обробку інформації. ☝🏻Існує, як мінімум, два шляхи такого впливу:
1) імітація природних механізмів передачі повідомлень від однієї мозкової клітини до іншої;
2) надмірне збудження, надмірна «винагорода» для мозку. Деякі наркотики, наприклад, героїн або марихуана, мають хімічну структуру, подібну до так званих нейромедіаторів, що продукуються головним мозком.💁🏼 Саме через цю подібність наркотики просто «дурять» мозкові рецептори та активують нервові клітини для посилання хибних повідомлень одна одній.
👉🏻Алкоголь. Це підступний і дуже небезпечний ворог, який руйнує здоров’я. 💁🏻‍♂️Алкогольне сп’яніння грубо порушує нормальну функцію головного мозку внаслідок отруєння (інтоксикації) в результаті інтенсивної концентрації спиртних сполук у центральній нервовій системі, клітинах головного мозку. Алкоголь впливає на головний мозок, як наркотик, призводить до деградації, розладу ядра особистості. ☝🏻Алкогольна інтоксикація призводить до цілої групи важких психічних захворювань, таких як хронічний алкоголізм, алкогольний галюциноз, алкогольний параноїд, алкогольна енцефалопатія.
👉🏻Сонце. Відсутність достатньої кількості сонячного світла безпосередньо впливає на пізнавальні здібності людини. 💁🏼‍♀️По-перше, ультрафіолет, одержуваний із сонячним світлом, регулює кровообіг, тобто приплив кисню і поживних речовин. ☝🏻По-друге, сонячне світло сприяє виробленню серотоніну – гормону, що впливає на позитивний настрій людини.
👉🏻Вода. Недостатня кількість води викликає зменшення об’єму мозку, що значно знижує його працездатність і призводить до майже нульової здатності запам’ятовувати інформацію.
👉🏻Надлишок інформації, багатозадачність. 💁🏼Рік за роком кількість інформації, яку засвоює людина, збільшується в геометричній прогресії. Здавалося б, це тренування мозку і підтримка його тонусу. ☝🏻Насправді це надлишок, на який мозок відповідає однозначно: опором. Виражається він тим, що в якийсь момент інформація перестає засвоюватися аж до провалів в пам’яті.
☝🏻🧠Дивовижні факти про мозок:
📌 Мозок не може відчувати болю
📌 Насправді ви використовуєте значну частину мозку більщість часу
📌 Мозкові хвилі навіть більш активні, коли ви бачите сни
📌 Дорослий мозок продовжує виробляти нові нейрони
📌 Більшість клітин мозку не є нейронами
📌 Вправи так само корисні для мозку, як і для тіла
📌 Зорові області мозку знаходяться позаду
📌 При скануванні мозку можна помітити “спалахи”, коли людина закохана
📌 Активність вашого мозку така ж унікальна, як і ваші відбитки пальців
Головною метою публікацій з інформацією про мозок, є навчити людей змусити свій мозок працювати до глибокої старості.
👨🏻‍⚕️Цікаві факти про мозок🧠