Категорія новин
Головна ознака хворих тварин − зміна поведінки. Дикі тварини втрачають обережність, з'являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин. Домашні тварини не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів − агресивними. Часто з рота тече слина. Буйний період триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть. Слина хворої тварини містить в собі вірус ще за 10 днів до появи перших ознак захворювання!
Щоб не заразитися СКАЗОМ необхідно:
Утримуватися від контактів з дикими та безпритульними тваринами.
Своєчасно проводьте щеплення проти сказу домашнім тваринам.
У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
Укушені рани, подряпини негайно промийте теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку. негайно звернутись в найближчий медичний заклад для проведення антирабічного щеплення.
При пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг обробіть гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати.
У разі зміни поведінки домашньої тварини негайно звертайтесь до найближчої ветеринарної служби.
При виявленні трупів диких тварин не знімайте з них шкіру та терміново повідомляйте ветлікаря.
Якщо Вас покусала тварина і Вам призначено курс щеплень, не відмовляйтесь від них, не пропускайте процедур, та не переривайте курс щеплень.
Як захиститись від агресивних безпритульних тварин
Повідомити негайно про таку тварину у місцеву комунальну службу або підприємство, яке займається виловом безпритульних тварин та діє відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
Пам’ятайте, що сказ − хвороба невиліковна! Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо дикими та незнайомими, повинно бути головним правилом для людини.