Категорія новин
💁 Залежно від виду вошей, що паразитують на тілі людини, виділяють такі види педикульозу:
🔸 Головний – причиною його виникнення є головна воша, місце локалізації якої – волосяний покрив голови людини. Зараження цим типом захворювання відбувається під час контакту з волоссям зараженої людини (наприклад, у громадському транспорті), через головні убори, гребінці та ін.
Головні воші – це комахи сірувато-білого кольору, розміром 2-4 мм. Як правило, існують на волосяній частині голови, але також можуть уражати брови та вії.
🔸 Платтяний – його викликає платтяна (білизняна, постільна) воша. Вона трохи більшого розміру, ніж головна, і мешкає в постільній білизні, складках і швах одягу, а також у місцях щільного прилягання одягу до тіла людини. Цей тип захворювання трапляється значно рідше, ніж головний, і до нього зазвичай схильні люди, що живуть у несприятливих санітарно-гігієнічних умовах.
Платтяні воші нагадують головних, але трохи більші розміром (2-5 мм). Ці воші можуть існувати на тілі людини, в складках одежі та постільній білизні. При заражені платтяними вошами найбільш часто уражаються місця дотику шкіри зі складками та швами одежі.
🔸 Лобковий – його викликають лобкові воші (площиці). Головна умова їхнього існування – наявність волосся, оскільки ці воші не пересуваються по тілу людини, перебуваючи в статичному стані та прикріплюючись до фолікулів волосся.
☝ Лобкова воша – це крихітний (всього 1-1,5 мм) жовто-сірий паразит, що під мікроскопом нагадує крихітного крабика. Однак, лобкову вошу можна побачити і неозброєним оком – маленька крупинка в основі волосу. Найбільш часто вона поселяється у волосяних частинах шкіри навколо статевих органів, але іноді може перебувати і під пахвами, на вусах, бороді, бровах та віях.
👉 Харчуються воші виключно людською кров’ю, випиваючи за один раз до 0,003 мл. Середня тривалість їх життя складає 27-46 днів.
Види педикульозу