Категорія новин
🥱 Сон — це одна з головних потреб людини, а під час війни — важлива зброя здорового глузду. Саме від нього залежить наше здоров‘я та ефективність протягом дня. Від постійної нестачі сну у людини можуть розвиватися різні захворювання, виникати дратівливість і нездужання. 😮‍💨 Сон оновлює системи організму, дає змогу почуватися енергійним і жвавим протягом усього наступного дня.
🤔 Що буде, якщо не спати❓
💁 Потреба у сні має настільки вагомий внесок, що навіть переб’є необхідність у їжі. Негативні наслідки через порушення внутрішніх годин організму або добових ритмів проявляються протягом 5-10 днів з урахуванням індивідуальних особливостей людини.
🧏‍♀️ Водночас треба розрізняти повне неспання – депривацію, а також недосип, коли хоч декілька годин сну були. Зазвичай після декількох днів депривації організм буде «вимикатися» неконтрольовано.
📌 По-перше, нервова система дає збій — аж до появи галюцинацій. 📌 По-друге, метаболічна система також руйнується, підвищується ризик діабету. Витримати 5-10 днів повного недосипання практично неможливо.
🤔 Чому людям під час війни складно заснути❓
⏩ Кожного дня під час війни наш організм перебуває у стресі🤯. Через військову обстановку людина переживає потрясіння, яке може призвести до занепокоєння та виникнення тривоги. Стрес може стати хронічним через повсякденні ситуації, що загрожують життю. Люди швидко й гостро реагують на страшні події: ▪️вибухи, ▪️сирени, ▪️повітряні тривоги, ▪️погані новини від рідних тощо. Нервова система ослаблена, тригери ускладнюють повноцінний сон. Багато людей не хочуть спати, а деякі просто не можуть. Нервова система виснажена –— це і є одна з причин безсоння.
❗️☝️❗️ Щодо безсоння — це стан, при якому важко заснути або довго спати. При стресі високий рівень адреналіну змушує організм під час сну не відпочивати, а продовжувати активну роботу. Через це люди прокидаються більш втомленими. Виходить, що стрес може викликати безсоння, а безсоння зі свого боку тільки посилює стрес. Трагічні події, шок, потрясіння, тривожність — усе це може генерувати хронічне безсоння. Ситуація погіршується, коли люди вживають алкоголь, нікотин, каву, чай та інші напої, що містять кофеїн.
🔵 Ознаки безсоння:
✔️ труднощі з засинанням,
✔️ почуття втоми,
✔️ сонливість протягом дня,
✔️ втома після пробудження,
✔️ неспокійний сон,
✔️ неможливість зібрати думки докупи.
Картинка