Категорія новин
😟 Погані новини з телевізора, неприємні ситуації в житті, та ще й погода не радує. І якщо новини можна не дивитися, а неприємні ситуації залежать від нашого ставлення до них, то на погоду ми вплинути не можемо. Тим паче, що клімат останнім часом стрімко змінюється – замість холодної зими і спекотного літа маємо весь рік постійні перепади температури. Організм просто не встигає так швидко пристосовуватися й перелаштовуватися і…реагує болями та поганим настроєм. Метеозалежність, кажемо ми. Але, чи насправді існує така хвороба і чи не є це – вигадкою офісних працівників, які просто не хочуть працювати❓
❗️☝❗️ Насправді такої хвороби, як метеозалежність ❌ немає. Але американські дослідження довели, що 75% людей таки можуть і відчувають зміни погоди. Чому❓ Ми створені з води, маємо власний тиск і часто не турбуємося про власне здоров’я.
💁‍♂️ Загалом, саме наявність хвороб у людини і є першим чинником того, що вона відчуває зміни погоди. Адже те, що якийсь орган працює неправильно, призводить до того, що організм не може швидко перелаштуватися під погоду. ☝Тож, найперше страждають від зміни погоди – хворі на серцево-судинні, аутоімунні захворювання, хронічні захворювання: 🔸артрит, 🔸артроз, 🔸ревматизм, 🔸бронхіальну астму. Також ті, хто переніс операції та травми черепа.
🧏‍♀️ Інший фактор – урбанізація та забезпечення максимального комфорту. Доведено, що сільські мешканці відчувають перепади температури менше, ніж городяни. А все тому, що більшість часу вони проводять на вулиці, незалежно від того яка погода. Тому й організм їх загартованіший до примх погоди.
👫 Мешканці ж міста звикли до кондиціонерів влітку, тепла взимку і сухості навесні та восени. А ще – до краще посидіти вдома, коли за вікном не надто комфортно. Ось і виходить, що організм просто збивається. Він не розуміє чому, коли навколо тиск падає і має бути волого до дощу, а у вас – сухо і тепло. Виходить збій. Загалом, відчувати зміни погоди в тій чи інакшій мірі може кожен.
❗️❗️❗️ І саме через те, що здорових людей практично не існує, #ВООЗ таки розглядає питання, аби метеозалежність визнати як офіційну хворобу. А для лікарів, які хоч і рідко, але все-таки діагностують залежність від дощу, є визначення – метеопатія. Тобто реакція організму на коливання погоди. Існує навіть градація метеопатії, яка складається з трьох ступенів, починаючи з легкої (просто сонливість, втома) і закінчуючи болями та обов’язковим вживанням ліків.
Чому погода так впливає на самопочуття людей?