Категорія новин
💁 Більшості інфекційних хвороб легше запобігти вакцинувавшись. В Україні, як і в багатьох країнах, для цього затверджений #Національний_календар_профілактичних_щеплень. 📝 Це – документ, який визначає перелік і необхідну кількість доз щеплень від інфекційних хвороб та оптимальні строки їх введення для найефективнішого захисту.
🗓 У календарі України – щеплення проти десяти інфекційних захворювань: ▪️гепатиту В, ▪️туберкульозу, ▪️поліомієліту, ▪️дифтерії, ▪️кашлюка, ▪️правця, ▪️гемофільної інфекції (Hib), ▪️кору, ▪️краснухи й ▪️епідемічного паротиту («свинки»).
🤔 Які щеплення і в якому віці потрібно зробити згідно з Національним календарем❓
👉 Гепатит В: протягом першої доби життя, а також у 2 та 6 місяців.
👉 Туберкульоз: у проміжку між 3 і 5 добою життя.
👉 Кір, паротит, краснуха (у складі комбінованої вакцини): у 12 місяців та 6 років.
👉 Дифтерія, правець (у складі комбінованої вакцини): у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Це щеплення треба повторювати раз на 10 років і в дорослому віці: у 26, 36, 46 років і далі.
👉 Кашлюк (у складі комбінованої вакцини): у 2, 4, 6, 18 місяців.
👉 Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також 6 та 14 років.
👉 Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.
🧪 Вакцини для таких щеплень держава закуповує власним коштом. Їх можна отримати та зробити безоплатно у педіатра 👨‍⚕️ чи сімейного лікаря, з яким укладено декларацію. А в умовах війни – у найближчому до вас закладі охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу. Декларацію для цього переукладати не потрібно.
💁‍♂️ Деякі вакцини є однокомпонентними (захищають від одного захворювання), інші – багатокомпонентними (від двох чи більше захворювань). Всі вакцини, зареєстровані в Україні, є якісними, ефективними та безпечними.
☝️ Якщо ви пропустили якусь із доз щеплень, не варто панікувати. Пропуск вакцинації не означає, що треба розпочинати серію щеплень спочатку. Незалежно від того, скільки минуло часу, потрібно звернутися до лікаря і надолужити пропущені дози якомога швидше. Що робити, щоб відновити історію зроблених щеплень, – читайте у нашому матеріалі.
👨‍⚕️ Дозволене (і навіть рекомендоване) одночасне введення кількох вакцин або використання багатокомпонентних щеплень (тих, які захищають від кількох хвороб). Це – нормальна світова практика. Якщо ви обрали кілька вакцин, їх потрібно вводити в різні ділянки тіла.
📝 Правила поєднання вакцин для профілактики різних інфекційних хвороб в Україні визначені наказом МОЗ №595 від 16.09.2011.
❗️☝️❗️ Не зволікайте❗️ Щеплення – найкращий захист від інфекційних хвороб і вчасна вакцинація рятує життя.
Рутинні щеплення - найкращий захист від хвороб