Категорія новин
💁‍♂️ Кожен третій дорослий українець має підвищений артеріальний тиск - артеріальну гіпертензію або іншими словами гіпертонічну хворобу. Через високий тиск зростає ризик розвитку мозкового інсульту, інфаркту міокарда, серцевої чи ниркової недостатності. У світі підвищений артеріальний тиск спричиняє близько 7,5 мільйонів смертей щороку.
🤔 ЧОМУ ЛЮДИ НЕ ЗДОГАДУЮТЬСЯ ПРО СВОЮ ХВОРОБУ ❓
💁‍♂️ Більшість людей з високим тиском не мають ознак або симптомів, навіть якщо показники артеріального тиску досягають небезпечно високих рівнів. В той час деякі люди в разі підвищення тиску можуть мати головний біль, задишку або носові кровотечі. Але ці ознаки і симптоми не є специфічними і зазвичай не проявляються, поки тиск не досягне важкого або небезпечного для життя рівня.
Кожен другий хворий на артеріальну гіпертензію в Україні не знає про свій стан.
❗️☝️❗️ ЯК ПРАВИЛЬНО ВИМІРЮВАТИ ТИСК
💁‍♂️ Регулярне вимірювання артеріального тиску допоможе вчасно виявити проблеми зі здоров’ям, на початковому етапі та звернутися до лікаря і уникнути небажаних наслідків.
☝️ Для дорослої здорової людини оптимальним є артеріальний тиск 120/80 мм.рт.ст.
💁‍♂️ При вимірюванні тиску в домашніх умовах приводом для звернення до лікаря з метою діагностики артеріальної гіпертензії є показник 135/85 мм рт.ст.
▶️ Коли вимірюєте тиск, дотримуйтесь таких правил:
🔸 Робити це потрібно в спокійному місці після 5 хвилин відпочинку, в положенні сидячи та спираючись на спинку стільця, обидві ноги тримати на підлозі.
🔸 За 30 хв до вимірювання тиску не можна курити, вживати каву та інші напої, що містять кофеїн, пити алкоголь та виконувати інтенсивні фізичні вправи.
🔸 Використовувати для вимірювання потрібно манжетку відповідного розміру: для більшості людей підходить стандартна (ширина — 12-13 см, і довжина — 35 см)
🔸 Манжетка має бути розміщена на плечі на рівні серця, на 2-3 см вище ліктьового згину, руку мають вільно лежати на столі.
🔸 Виміряйте тиск щонайменше двічі з інтервалом 1 хвилина та розрахуйте середній показник.
❗️☝️❗️ Стежити за тиском потрібно всім, незалежно від віку. На артеріальну гіпертензію хворіють не лише люди старшого віку. Останнім часом зростає кількість випадків артеріальної гіпертензії серед дітей та молоді.
Картинка