Категорія новин
З українськими правилами дорожнього руху діти зростом до 145 см або віком до 12 років мають їздити у автокріслах: "з використанням спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу", як зазначається у п. 21.11. Правил дорожнього руху.
Чому варто використовувати автокрісло для дитини:
під час екстреного гальмування або іншого автомобільного маневру дитина, яка сидить на колінах дорослого, фактично виконує функцію подушки безпеки і приймає на себе всю масу тіла дорослого, який рухається за інерцією;
з дитинства формується безпечна поведінка у авто;
батько/мама-водій може цілковито зосередитися на дорозі;
дитяче автокрісло допомагає малюку комфортніше переносити тривалі подорожі.
Щоби забезпечити максимальний захист дитини скурпульозно вибирайте автокрісло - враховуйте вагу, зріст та вік дитини. Не купуйте крісло "на виріст", краще візьміть дитину з собою до магазину, щоб приміряти та обрати оптимальний варіант. Якщо є можливість - купуйте нове автокрісло.
Перед початком використання автокрісла уважно ознайомтеся з інструкцією та виконуйте усі рекомендації.
Найбезпечніше місце для установки автокрісла – середнє місце на задньому сидінні. Відповідно до вікової категорії автокрісла можна розподілити так: 0-9 місяців – фіксація обличчям вперед або назад; 9 місяців – 4 роки – фіксація обличчя вперед; 4 –12 років – фіксація з підсилювачем.
Слідкуйте за станом пасків безпеки дитячого автокрісла – старі та зіпсовані паски потрібно замінити на нові якнайшвидше.
Як правильно зафіксувати дитину в автокріслі:
Переконайтесь, що крісло правне і без пошкоджень;
Зніміть з дитини верхній об’ємний одяг, щоб забезпечити правильне положення тіла дитини у дитячому кріслі;
Перед фіксацією ременів потрібно їх випрямити, щоб уникнути перекручування. Також ремені повинні бути затягнуті так, щоб між тілом дитини і ременем був проміжок товщиною в один палець;
Спина та сідниці дитини мають прилягати до спинки дитячого крісла;
Автокрісло для малюків віком до 2 років фіксують обличчям назад, відхиливши спинку, щоб запобігти травмам шиї.