Категорія новин
👩🏻‍🏫ХXI століття – час активного розвитку мікромобільності, коли у великих містах та мегаполісах швидко збільшується чисельність легких електрифікованих транспортних засобів, таких як електросамокати, електровелосипеди та ін.
☝🏻Електросамокати, разом із моноколесами, гіроскутерами та сеґвеями стали складовою урбанізації. Все більше людей прагнуть пересуватись містами, уникаючи громадський транспорт та автозатори.
👉🏻Особливу популярність серед українців набувають наразі електросамокати, головним чином через свободу пересування, яку вони надають під час карантинних обмежень. Проте, купуючи чи орендуючи самокат, варто не лише перейматись зручностями, але й дотримуватись правил дорожнього руху (ПДР), дбати про безпеку його учасників.
На жаль, останнім часом частішають новини про аварії, збільшення рівня травматизму та навіть випадки смертельних ДТП за участю е-транспорту.
👩🏻‍⚕️Перелік найбільш поширених ушкоджень, які отримують водії електросамокатів та інших видів е-транспорту:
🔸️пошкодження внутрішніх органів, зокрема і черепно-мозкові травми ‒ 32%;
🔸️струс мозку ‒ 11%;
🔸️переломи ‒ майже 8%;
🔸️забої та садна ‒ 15%;
🔸️рвані рани ‒ 25%.
🇺🇦🤷🏼В Україні електросамокати нині не мають чіткого статусу у законодавстві. Однак, у 2020 році у Верховній Раді України було розпочато роботу над проєктом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки окремих категорій учасників дорожнього руху (користувачів персонального легкого електротранспорту, велосипедистів та пішоходів)», що передбачає долучення користувачів е-транспорту до переліку учасників дорожнього руху та визначення їхньої відповідальності за порушення ПДР.
📊Статистика свідчить, що аварії за участю електросамокатів стаються через численні перешкоди у місті: бордюри, стовпи, кришки люків. ☝🏻Також травми можна отримати через несправність гальм, коліс. Часто відволікання водія електросамоката призводить до аварії за участю інших транспортних засобів чи пішоходів.
💁🏼‍♀️Задля уникнення небезпечних ситуацій і травмування варто:
✅️одягати шолом;
✅️під час пересування у сутінках чи темряві одягати жилети або інший одяг зі світловідбивними елементами;
❌️не використовувати самокат, якщо не впевнені у його справності;
❌️️не пересуватись легким електротранспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
❌️не перевозити пасажирів, якщо це не передбачено моделлю транспортного засобу;
❌️під час руху не користуватись смартфоном;
✅️дотримуватись правил дорожнього руху, користуватися велодоріжками та дорогами в одному напрямку із загальним рухом транспорту.
☝🏻Зважаючи на серйозність ситуації, закликаємо тих, хто пересувається містом на е-транспорті, бути обережними та відповідальними не лише за власну безпеку, а й за життя і здоров’я інших людей.
Картинка