Категорія новин

▪ Важко усвідомити той факт, що наше здоров'я може залежати від чогось настільки непередбачуваного, як погода на Землі, не кажучи вже про магнітні бурі заряджених частинок за 92 мільйони кілометрів від нашої планети.

Та навіть довгий час офіційна медицина не визнавала факт значного впливу погоди на здоров’я, психіку і самопочуття людини. Тільки в останні десятиліття з’явився ряд досліджень, що підтверджує взаємозв’язок погодних змін із загостреннями хронічних і психічних захворювань, інфарктами, інсультами та нападами бронхіальної астми.

▪ Зміна загального стану організму під впливом зміни погоди називається метеопатією. А підвищену чутливість організму до зміни погоди називають метеочутливістю✔.

✅ Який тип погоди найнебезпечніший для метеозалежних людей?
Антициклон – це не лише сонячна, малохмарна, спекотна чи морозна погода зі слабким вітром, яка дарує гарний настрій, а й часто цілий комплекс явищ, здатних звалити різного роду алергіків тощо. У полі підвищеного тиску (антициклоні, баричному гребені) для людей з різними захворюваннями несуть небезпеку наступні показники:
• високий атмосферний тиск;
• низька відносна вологість;
• високі температури та знижений вміст кисню влітку;
• низькі температури та підвищений вміст кисню взимку.

Слабкий вітер сам собою – явище нешкідливе, але за інших умов він сприяє накопиченню шкідливих речовин в атмосфері, особливо у великих містах з розвиненою промисловістю і великою кількістю автомобілів. Це може спричинити загострення алергії, а також різних серцево-судинних захворювань.
У циклоні (області зниженого тиску, улоговині) несприятливими факторами є наступні:
• низький атмосферний тиск;
• підвищена вологість повітря;
• низька щільна хмарність;
• випадіння опадів різних типів.
Також на людей може погано впливати просто похмура погода, яка часто спостерігається за межами циклонів (особливо восени та взимку). Є категорія людей, емоційний стан яких міцно пов'язаний з небом над головою.
Максимальний вплив на людину в циклоні мають фронтальні зони. Набагато гірше для багатьох із тих, хто залежить від погоди, не високі чи низькі показники тиску або інших величин, а різка зміна погоди, що спостерігається під час проходження атмосферних фронтів. Людині складніше перенести стрибок температури або тиску: організм часто не встигає перебудуватися, пристосуватися до змін навколишнього середовища, від чого відчуває стрес. Через це часто розвиваються головний біль, порушується артеріальний тиск, погіршується загальний стан, іноді розвивається слабкість та апатія.
Окремою графою варто виділити вплив сонячно-земних процесів на стан здоров'я – геомагнітну активність. Наше світило постійно генерує сонячний вітер – комплекс заряджених елементарних частинок. Коли цей вітер досягає Землі та вступає у взаємодію з магнітним полем та атмосферою, то ми можемо спостерігати полярні сяйва, радіоперешкоди тощо. Ці процеси також мають відчутний вплив і на людський організм. Хоча до метеорології і синоптичних процесів відношення не мають.

✅ Природні чинники впливу на організм людини
Вже зрозуміло, що природними чинниками впливу на організм людини є температура та вологість повітря, атмосферний тиск, вітер, сонячні промені.
Висока вологість і висока температура повітря погіршують теплообмін організму з навколишнім середовищем, це може призвести до теплового удару.
Перепади атмосферного тиску викликають подразнення барорецепторів кровоносних судин, внутрішньої поверхні суглобних капсул тощо. Особливо ці зміни відчувають люди з хворими суглобами. Також можливі різкі перепади артеріального тиску, порушення ритму і частоти серцевих скорочень, погіршення загального самопочуття.
Найбільш чутливі до гіпоксії люди відчувають напади головного болю при змінах атмосферного тиску.
Вітер подразнює нервові рецептори шкіри і відкритих слизових оболонок, тому швидкість руху повітря насамперед позначається на людях із патологією нервової системи. Сильний вітер може викликати у них напади мігрені і навіть спричинити депресію.

Нестача сонячного випромінювання призводить до зниження імунітету, розвитку гіповітамінозу D, виникнення неврозів та депресій, а гіперінсоляція (сонячний удар - ред.) сприяє розвитку злоякісних пухлин. Надмірна інсоляція може викликати загострення таких захворювань як червоний вівчак, підвищення судомної готовності в осіб, котрі страждають на епілепсію

Для того, щоб помітити зміни в атмосфері та запобігти хворобі, потрібно стежити за прогнозами погоди. Можна придбати стандартний кімнатний барометр, який допоможе відстежувати стрибки тиску повітря. Також про фронти, що насуваються, може частково розповісти картина на небі. Провісниками теплого фронту зазвичай є пір’ясті хмари, які поступово затягують небо суцільною пеленою, а потім з'являється більш низька хмарність. Провісник холодного фронту влітку – високо-купчасті хмари та посилення вітру. Фронти проходять із різною інтенсивністю. Якщо над територією довго спостерігається один тип погоди, наприклад, спека влітку, то холодний фронт, який швидко наближається, може натворити багато біди, мати великі контрасти тиску, температури перед і за фронтом, а значить - нести потенційну небезпеку для метеозалежних людей. Знання таких простих речей може запобігти хворобі.
Крім того, при виході на вулицю, слід одягатися за погодою, щоб незалежно від різних метеорологічних явищ, вам було комфортно і зручно. Це додасть вагомий «плюс» до вашого настрою.
#метеозалежність #впливпогоднихумовнастанздоровя #профілактикаметеозалежності #профілактикаметеочутливості
#депресія #настрій #психічнездоровя #ментальнеблагополуччя #mentalhealth
#depression #здоровийспосібжиття #промоціяздоровогоспособужиття

❤ Ведіть здоровий спосіб життя (правильне харчування, спорт, загартовування, відпочинок, сон). Вживайте додатково комплекси вітамінів і мінералів.
Дивіться на барометри та небо слухайте прогнози, вивчайте те, що відбувається навколо та будьте здоровими! 

Картинка