Категорія новин
🔵Сьогодні, 16 березня, спеціалісти ДУ "Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" взяли участь у тренінгу щодо впровадження заходів профілактики інфекцій, пов'язаних з наданням медичної допомоги (в подальшому ІПНМД), який організований ГО "Інфекцій контроль в Україні" спільно з Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в Україні.
 
☝️Участь в тренінгу взяли спеціалісти п'ятьох закладів охорони здоров’я нашої області, які дізналися про:
🔸 Програму з інфекційного контролю та впровадження комплексу заходів профілактики ІПНМД (clinical bundle);
🔸 Профілактику госпітальних пневмоній;
🔸 Профілактику катетер-асоційованих інфекцій кровотоку;
🔸 Профілактику катетер-асоційованих інфекцій сечової системи;
🔸 Профілактику інфекцій хірургічного втручання в області;
🔸 Епідеміологічний нагляд за ІПММД.
💁‍♀️Також учасники тренінгу виконали вправи щодо впровадження комплексу заходів профілактики ІПНМД.
🟢ДОВІДКОВО:
☝️Інфекційні хвороби, пов’язані з наданням медичної допомоги (ІПНМД), трапляються у всіх країнах, незалежно від рівня їхнього розвитку. Від ІПНМД страждають пацієнти, медичні працівники та відвідувачі закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) та закладів соціального захисту (ЗСЗ).
❗Масштаб проблеми — вражає. За підрахунками міжнародних організацій, у середньому кожен десятий пацієнт інфікується під час отримання медичної допомоги в стаціонарних умовах, а кожен десятий пацієнт, який захворів на ІПНМД, помирає (летальність становить близько 10%).
Джерелом ІПНМД можуть бути люди, що перебувають у ЗОЗ/ЗСЗ, у деяких випадках ІПНМД пов’язані з використанням медичних інструментів або виконанням медичних процедур. Крім того, ІПНМД можуть бути результатом передавання збудника від пацієнта до пацієнта.
❗☝️❗У разі недотримання вимог профілактики інфекцій та інфекційного контролю, ЗОЗ/ЗСЗ стає «розсадником» інфекції. Це призводить до її поширення як у самому закладі, так і поза його межами. Перебіг ІПНМД зазвичай тяжчий за основне захворювання і збільшує тривалість перебування пацієнтів у стаціонарі. До того ж, призводить до надмірного використання ресурсів закладів: фінансових, кадрових, зношеності обладнання, додаткових коштів на витратні матеріали й комунальні платежі тощо.
📊Відповідно до даних Центру по контролю захворюваності США (CDC), кожен випадок ІПНМД у середньому призводить до чотирьох додаткових днів, проведених пацієнтом в лікарні. Тобто загалом у всіх ЗОЗ України пацієнти вимушено через ІПНМД провели 1,69 мільйонів ліжко-днів.
фото
Додаткові картинки новин
фото1
фото2
фото3
фото4