Категорія новин
▪ Білосніжна усмішка, здорові зуби і ясна, свіжий подих - це ознаки не тільки гарного здоров'я порожнини рота, але і загального стану вашого організму. Багато хто не замислюються про те як зберегти здоров'я зубів. І звертаються до стоматолога коли вже зуб болить.
Прості правила допоможуть зберегти здоров’я ваших зубів та гарну усмішку. Розповідаємо, скільки часу треба чистити зуби, як обрати "правильну" зубну пасту, чи треба користуватись ниткою і як часто слід міняти щітку.
✅ Чистіть зуби не менше 2 хвилин двічі на день
Дослідження вказують, що тривалість чищення зубів має складати не менше 2 хвилин. Від тривалості залежить ефективність очищення ротової порожнини, що зменшує ризик виникнення карієсу та хвороб ясен.
✅ Звертайте увагу на техніку чищення
Найбільш ефективним методом чищення зубів визнано техніку Басса. Згідно з цією технікою, під час чищення щітку потрібно тримати під кутом 45 градусів стосовно поверхні зубів. Потрібно робити плавні "вимітаючі" рухи від передніх до задніх зубів. Жувальну поверхню зубів необхідно чистити круговими рухами. Також не потрібно забувати очищувати язик.
✅ Використовуйте зубну пасту з правильною концентрацією фтору
Вміст фтору завжди має бути вказано на упаковці. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm фториду. Якщо ви маєте підвищену чутливість зубів, не рекомендується використовувати зубні пасти, що містять фтор.
Для дітей є спеціальні дитячі пасти, проте не завжди необхідно використовувати саме їх. Діти будь-якого віку можуть користуватись сімейною пастою, якщо вона містить 1350-1500 ppm фториду. Кількість зубної пасти на щітці для дітей має бути розміром з горошинку.
✅ Використовуйте зубну нитку
Вона допоможе очистити важкодоступні ділянки ротової порожнини. Власне, зубна нитка потрібна не лише для того, щоб видаляти рештки їжі. Регулярне використання нитки зменшує ризик виникнення захворювань ясен та карієсу.
✅ Змінюйте зубну щітку раз на 3 місяці
За цей час щітка зношується, втрачається пружність щетинок, тому зменшується ефективність очищення. Крім того, з часом на щітці накопичуються бактерії, що надалі можуть спричинити запалення ротової порожнини.
▪ Окрім того, збалансоване харчування є ключем до правильного росту організму, особливо зростання зубів і прилеглих до них структур. Ваша їжа повинна містити достатню кількість кальцію, фосфору, магнію, білка, вітаміну D і фтору. Дефіцит хоча б одного з перерахованих елементів в організмі може істотно вплинути на стан здоров'я, особливо протягом перших двох років зростання немовляти, або під час вагітності жінки. Кальцій є одним з найбільш важливих компонентів, причому 99% кальцію, який міститься в організмі, знаходиться в кістках і зубах. Нові рекомендації по харчуванню пропонують навіть більш високе споживання кальцію, ніж будь-коли раніше, щоб зберегти зуби міцними і забезпечити оптимальний розвиток кісток. Споживання кальцію також важливо для запобігання виникнення різних хвороб кісток, в тому числі і остеопорозу, який може виникнути в майбутньому при дефіциті кальцію.
Хороші джерела кальцію - молоко і молочні продукти, такі як йогурт, сир і сири. Молоко саме по собі корисно для ремінералізації поверхні зубів, тому молочні продукти грають важливу роль як частина раціону, так і для розвитку зубів. Вегетаріанці можуть знайти джерело кальцію в соєвих продуктах, таких як тофу, шпинат, і інші овочі. Якщо ви не можете використовувати ці продукти, спробуйте приймати спеціальні препарати, які містять кальцій.
Незважаючи на те, що фтор не є необхідним елементом, він має величезний вплив на здоров'я зубів. У дітей фтор утворює особливе покриття на емалі зубів, яке захистить від розвитку карієсу. А у дорослих фтор допоможе усунути невеликі пошкодження емалі. Цей елемент корисний і для людей у ​​віці. Полоскання рідинами з вмістом фтору позитивно позначається на стані ясен, перешкоджає їх запалення.
☝️ Як зберегти здоров'я зубів і підтримати Ваш організм в тонусі? Домашнє чищення недостатнє без гігієни у стоматолога. І навіть ідеально правильне харчування без домашнього догляду не захистить від карієсу. Тому дотримуйтесь наших рекомендацій та заплануйте найближчим часом візит до лікаря-стоматолога.
Картинка