Категорія новин
Сьогодні ми розповідаємо про вплив алкоголю на організм людини.
На жаль, алкоголізм на третьому місці серед факторів, що викликають смертність серед населення. Доведено, що алкоголізм є причиною більш ніж 200 серйозних порушень здоров’я. Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м’язу, розвитку інфаркту міокарду, порушенню мозкового кровообігу – інсульту.
Існує хибне уявлення, що вживання алкоголю може бути хорошим способом зняти стрес, але це зовсім не так. Вживання алкоголю у таких ситуаціях становить додаткову загрозу як вашому життю й здоров’ю, так і життю тих, хто поруч.
Основна причина — негативний вплив алкоголю на мислення, швидкість реакції на небезпеку. Це пов’язано з тим, що алкоголь змінює звичне функціонування мозку. У результаті впливу алкоголю ми можемо відчувати ще більший стрес, тривогу чи депресію. Також алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, знижує нашу здатність адекватно мислити та приймати раціональні рішення.
У стані сп’яніння можна легко піддаватися дії неперевіреної інформації, втратити самоконтроль, поводитися агресивно тощо. Сп’яніла людина становить загрозу як для себе, так і для інших, особливо у випадках евакуації чи переміщення до укриття. Через це суттєво зростає вірогідність травмуватися, дезорієнтуватися, втратити час для збереження власного життя.
Чому не варто вживати алкоголь? Ми підготували інфографіку.
Окрім того, вживання міцних напоїв підвищує ризик нещасних випадків, травматизму й загострення хронічних захворювань.
А під час війни, коли доступ до ліків обмежений та існують проблеми з доступом до лікаря, все ж таки варто мінімізувати будь-які випадки, які можуть потребувати медичної допомоги. Не варто ризикувати власним життям й здоров’ям та наражати на небезпеку інших.
Варто знати. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, коефіцієнт смертності внаслідок отруєння алкоголем зростає щороку.
Навіть якщо всі ці аргументи у вас не викликали відрази до алкогольних напоїв - ніколи не сідайте за кермо, якщо випили! Будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію. У цьому випадку міф «Я здатен чи здатна себе контролювати» - не працює.
Алкоголь діє на кожну клітину тіла і їй шкодить. Серед серйозних наслідків — підвищення ризику серцево-судинних хвороб, гіпертензії, абдомінального ожиріння, деменції. Напротивагу реальним наслідкам вживання алкоголю, є й багато міфів типу «алкоголь подовжує життя» чи навіть рятує від депресії.
На картинках відображені науково обґрунтовані факти про незворотні наслідки вживання алкоголю на здоров’я - інфографіка ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ
Додаткові картинки новин