Категорія новин
☝️ Вже традиційно в останню недiлю березня в Україні здійснюють перехід на літній час. Тож 26 березня, о 3 годині ночi, ми знову переведемо стрілки годинника нa годину вперед.
🧏‍♂️ З якою метою переводять годинники❓ Як допомогти дитині адаптуватися протягом цього періоду❓
🤔 Коли і навіщо було запроваджено літній час❓
⏰ Переведення годинників має досить давню історію. Першим ідею переведення годинників озвучив американський вчений та політик Бенджамін Франклін ще в 1784 році. Потім ця думка прийшла в голову англійця Вільяма Вілетта, який в 1907 році написав статтю «Про розтринькування денного світла».
Тож вперше час перевели в 1908 році в трьох британських маєтках за наказом короля Едварда VII. Однак перехід на літній час у масштабах країни першою запровадила Німеччина. 30 квітня 1916 року, під час Першої світової війни, німці пересунули стрілки годинників на годину вперед, а 1 жовтня відвели їх на годину назад. Таке нововведення було внесене з метою заощадження вугілля, яке використовували для генерації електричного струму.
🔹 Невдовзі такі ж зміни запровадила Велика Британія. Це відбувалося в умовах бойових дій і пояснювалося військовими потребами.
🔹 Перехід на літній/зимовий час у Радянському Союзі відбувся лише у 1981 році, і тривав до 1991 року — періоду розпаду СРСР. Лише в 1996 р. в Україні було законодавчо затверджено сезонні переходи на літній та зимовий час.
🤔 Чи справді переведення стрілок є доцільним❓
💁‍♀️ Зазначимо, що в різних країнах вже кілька десятиліть точаться дискусії щодо доцільності сезонного переведення годинників. Як ми згадували, традиція переходу на літній/зимовий час пов’язана з подіями Першої світової війни.
Однак з того часу обсяги використання електроенергії неймовірно зросли. Головні споживачі електроенергії — міста — палять електрику цілодобово, і виникає питання, чи справді в сьогоднішніх умовах можна говорити про економію.
💁‍♀️ Як повідомляє Еспресо, у 2007 році вчені університету Осаки (Японія) розробили комп’ютерну модель для розрахунку сезонних переведень часу. Ця модель показала відсутність помітної економії енергії. Того ж року вчені Кембриджського університету у Великій Британії у своїх дослідженнях з’ясували, що перехід на літній час не зменшує, а навпаки стимулює рівень споживання електроенергії.
📑 Наразі дослідження не дають однозначної відповіді, чи є реальна потреба скасування переходу на літній час, однак фіксують негативний вплив на людське здоров’я.
🤔 Як підготувати дитину до переведення годинників❓
👨‍⚕️ Лікарі стверджують, що до переходу на літній час потрібно починати готуватися за два тижні, щоб для організму зміна режиму не стала ударом.
☝️ Аби полегшити дитині період адаптації до нового часу, спеціалісти рекомендують:
📌 Регулювати сон. Змінювати графік сну малюка потрібно обережно (вкладати спати і будити не більше ніж на 10 хвилин раніше). Так можна грамотно стабілізувати біологічний годинник дитини. Вже через 8-10 днів вона звикне і її розпорядок дня вирівняється.
📌 Дотримуватися правильного харчування (виключити жирну, гостру, копчену їжу, фастфуд, не налягати на солодощі), збагатити раціон продуктами, багатими на вітаміни.
📌 Більше рухатися, гуляти на свіжому повітрі, знизити надмірні навантаження на дитину.
🕰 Перехід на літній час має допомогти переглянути спосіб життя на користь здорових звичок, які додають здоров’я й адаптаційних можливостей у будь-яких умовах. Це прогулянки на свіжому повітрі, спокійне спілкування, читання перед сном.
👨‍⚕️ Лікарі наголошують, що особливо складна адаптація у перші дні переходу на літній час. Недаремно переведення відбувається у вихідні — щоб пом’якшити його, дати більше можливості для пристосування. Тож фахівці радять перевести годинники на годину вперед заздалегідь, ще у другій половині дня або в суботу звечора, 25 березня — щоб почати вже ввечері адаптуватися і лягти спати за новим часом.
Картинка