Категорія новин
📝 Тема Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у 2023 році: «#Так_Ми_можемо_ліквідувати_туберкульоз!». Тема привертає увагу до туберкульозу та до того, що в наших спільних силах покінчити з туберкульозом до 2030 року та досягти цілей сталого розвитку.
🌐 Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (#ВООЗ) в день, коли в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини. У 1993 році рішенням #ВООЗ туберкульоз 🫁 був визнаний глобальною надзвичайною проблемою, а день 24 березня – Всесвітнім днем боротьби із захворюванням на туберкульоз.
🗣 Туберкульоз - це інфекційне захворювання, яке поширюється повітряно-крапельним шляхом. Туберкульоз викликається бактерією, яка зазвичай вражає легені, але також може вразити і інші органи. 🦠 Паличка Коха - збудник захворювання на туберкульоз - не розрізняє соціального статусу, гендерних та вікових відмінностей, і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих, чоловіків і жінок, старих і молодих. Сприйнятливість до туберкульозної інфекції є вищою у дітей молодшого віку та осіб, старших 65 років.
💁 Складне соціально-економічне становище в країні в умовах війни, безробіття, велика кількість людей, які не можуть повноцінно харчуватися, стреси, соціальна не облаштованість, втрата своїх осель, вимушена міграція населення, несвоєчасне звернення за медичною допомогою − все це істотно підвищує ризик зараження і розвитку туберкульозу.
#ВООЗ вважає туберкульоз більш смертоносним інфекційним захворюванням у світі, аніж ВІЛ/СНІД, гепатит та інші інфекційні і паразитарні хвороби разом узяті. З 10 мільйонів нових випадків туберкульозу в світі тільки 7 мільйонів діагностовано, а це означає, що 3 мільйони чоловік з туберкульозом щорічно залишаються неврахованими.
🇺🇦 Україна посідає друге місце в Європейському регіоні за рівнем захворюваності на туберкульоз. 📊 За даними ВООЗ, в нашій країні щороку не виявляється близько 24% нових випадків захворювання на туберкульоз. Ймовірними причинами такого великого відсотка не виявлення випадків туберкульозу може бути недостатній рівень діагностики, обмежений доступ до медичної допомоги певних категорій населення та пізнє звернення за медичною допомогою.
🇺🇦 Україна є однією з десяти країн з найвищим в світі тягарем захворюваності на мультирезистентний туберкульоз, тобто майже 23% нових випадків туберкульозу, виявлених в Україні, не піддаються лікуванню звичайними протитуберкульозними препаратами, отже є резистентними, а більше 40% таких нових випадків вже мають деструктивну форму. Нагадуємо, що більшість наших співгромадян, яких вражає туберкульоз, знаходиться в найбільш продуктивному і працездатному віці.
❗️☝️❗️ Ось чому вкрай важливо:
📌 розроблення програм інформування та навчання про туберкульоз,
📌 охоплення всіх громадян, спільнот та громад області знаннями про туберкульоз, його профілактику,
📌 доступ до діагностування та своєчасного виявлення та лікування туберкульозу,
📌 освіта жителів області з питань відповідального ставлення до особистого та громадського здоров’я тощо.
👩‍⚕️ Своєчасно виявлений 🫁 туберкульоз - ВИЛІКОВНИЙ.
Картинка