Категорія новин
🧑🏼‍🏫Метеочутливість – це реакція організму на вплив метеорологічних (погодних) чинників або підвищена чутливість до коливань погоди внаслідок ослаблення механізмів адаптації, імунітету або хронічних захворювань. Захворювання серцево-судинної і нервової систем найчастіше супроводжуються появою метеочутливості.
💁🏼Метеочутливість досить широко поширена і виникає при будь-яких, але частіше незвичних для даної людини кліматичних умовах. Погоду «відчуває» близько третини жителів помірних широт. 🤷🏼‍♀️Особливістю цих реакцій є те, що вони виникають у значної кількості людей синхронно зі зміною метеорологічних умов або дещо випереджуючи їх.
☝🏻Форми прояви різні – суть одна
👩🏻‍⚕️Метеочутливість частіше відзначається у людей, які мало бувають на свіжому повітрі, зайнятих сидячою, розумовою працею, які не займаються фізкультурою. 👉🏻Саме у них звужені зони так званого мікрокліматичного комфорту.
💁🏼‍♀️Для здорової людини метеорологічні коливання, як правило, не є небезпечними. 🤷🏼‍♀️Проте у людей, які не відчувають погоду, реакції на неї все ж виявляються, хоча часом і не усвідомлюються. Їх необхідно враховувати, наприклад, водіям транспорту. При різкій зміні метеоумов їм стає важче концентрувати увагу. Звідси може зростати число нещасних випадків.
☝🏻У результаті хвороб (грипу, ангіни, запалення легенів, захворювань суглобів тощо) або перевтоми опірність і резерви організму знижуються. Саме тому метеочутливість відзначається у 35-70% хворих на різні недуги. Так погоду відчуває кожна друга людина з хворобами серцево-судинної системи.
🤔Як зменшити метеочутливість, метеозалежність❓️
💁🏼Якщо мова йде про хронічні хвороб, то в першу чергу – лікувати основне захворювання і вдаватися до лікарської профілактики у випадках несприятливих прогнозів погоди. ☝🏻Дуже корисні: лікувальна фізкультура, загартовування повітряними і сонячними ваннами, регулярний відпочинок на природі. Добре допомагають електросон за спеціальною методикою, контрастні та сухі вуглекислі ванни.
🌲Ефективні хвойні ванни, які легко приготувати з хвойного екстракту в домашніх умовах. Їх тривалість – 10-15 хвилин, температура води – 35-37 градусів, курс лікування – 12-15 процедур.
☝🏻❗️Важко переоцінити також значення здорового способу життя, відмова від такого фактора ризику, як куріння. Все це сприяє кращій адаптації організму до мінливих кліматичних умов.
💁🏻‍♂️Людям, які не мають хронічних захворювань, але реагують на зміни погодних умов, також буде корисним використовувати деякі рекомендації.
☝🏻Так, при реакціях спастичного типу добре допомагає так звана «відволікаюча терапія» – гарячі ванни для ніг, контрастний душ, гімнастика. Це досить дієві заходи.
💁🏼‍♂️Людям, чия метеочутливість починається при наближенні циклонів з різким потеплінням, можна рекомендувати фізичні вправи, що сприяють насиченню організму киснем: ходьбу, біг, лижі, дихальну гімнастику, холодні обтирання.
☝🏻Людям зі зниженим артеріальним тиском можуть допомогти також полівітаміни, настої стимулюючих трав – лимонника, елеутерококу і ін., А також міцно заварений чай.
👉🏻Аутотренінг як засіб підняття настрою
Заняття аутотренінгом навряд чи допоможуть в подібних ситуаціях, оскільки людський організм стикається з реальними діями температури і вологості повітря, вмісту кисню, електромагнітних коливання і т. і. 🤼‍♂️Боротися з ними самонавіюванням – справа вельми сумнівне. Але аутотренінг може допомогти підняти настрій у похмуру погоду. А це вже немало.
🥗Дієта як профілактика метеочутливості
👉🏻Прийнятна для профілактики метеочутливості і дієта. Клімат, рух і харчування – три основні чинники, від яких залежить здоров’я людини. Тут рекомендації такі. Коли йде тепловий фронт і кисневий режим повітря погіршується, бажано не переїдати, щоб не навантажувати свій організм. Намагайтеся вживати продукти, що містять аскорбінову кислоту, кальцій, калій, залізо: рибу, молоко, фрукти.
☝🏻Людям з підвищеним артеріальним тиском під час різких перепадів погоди потрібно обмежити вживання солі та рідини.
💁🏼‍♀️Повністю зняти метеочутливість вдається не завжди, але значно полегшити реакції можна.
👩‍⚕️📅Планова профілактика
Якщо Ви страждаєте від метеочутливості, треба як слід обстежитися, тому що під метеочутливістю може ховатися початок серцево-судинних або неврологічних захворювань. ☝🏻Значить, треба проконсультуватися у кардіолога та невропатолога і при необхідності пролікуватися.
💁🏼При метеочутливості бажано в теплу пору року спланувати поїздку в іншу кліматичну зону. Допомагає загартовування повітряними ваннами, купаннямув морі, сонце, рухові навантаження.
☝🏻Корисно грязелікування. Треба хоча б на час ліквідувати кисневу і ультрафіолетову недостатність. Корисно загартовування гіпертермією в сауні, контрастні водні процедури. Але при серйозних хронічних захворюваннях варто попередньо проконсультуватися з приводу загартовування з Вашим лікарем. І в будь-якому випадку все це треба робити розумно – обережно, поступово.
🌤Сезонна профілактика
Її проводять в кінці вересня і в лютому. 💁🏻‍♂️Приймають адаптогени типу женьшеня, аралії, лимонника. Тільки треба враховувати, що препарати цих рослин можуть викликати підвищення артеріального тиску і серцебиття. Треба збільшувати фізичні навантаження, хоча б у вигляді тривалих прогулянок. Допомагають і контрастні душі та курси масажу.
👨🏼‍⚕️☝🏻Термінова профілактика
👉🏻При зміні погоди і магнітних бурях рекомендується:
✅️Руховий режим без перевантаження.
✅️Мінімум їжі, причому краще легкої, вегетаріанської.
✅️Невелике збільшення дози своїх ліків, не чекаючи неприємних відчуттів.
🤔Як можна зменшити метеочутливість❓️