Категорія новин
Гепатит розвивається поступово — коли вірус потрапляє до організму, він одразу атакує печінку. Уражені гепатоцити починають відмирати або пошкоджуються, а далі вмикається складний механізм, в основі якого лежить імунологічна дія.
Т-лімфоцити імунної системи впізнають вірус і атакують уражені гепатоцити. Тому вони остаточно гинуть, після чого розвивається запалення печінки. Вона не справляється зі своїми функціями, жовч потрапляє до кровотоку.
Клітини печінки мають здатність швидко відновлюватись, але це залежить від особливостей організму. У деяких випадках відбувається постійне ураження вірусом нових гепатоцитів, їхня загибель та відтворення нових клітин. Така регулярна боротьба є хронічним гепатитом.
Згодом тканини печінки заміщуються рубцями та розвивається цироз.
Куди звертатися по допомогу
Якщо ваше самопочуття погіршилося, насамперед зверніться до сімейного лікаря, а у важкому стані – викликайте швидку допомогу. Не приховуйте обставин, за яких могло статися інфікування. Це дуже важливо для постановки правильного діагнозу
Сімейний лікар видає направлення на аналізи, а також на консультацію до інфекціоніста та гастроентеролога.
Алгоритм обстеження на гепатит включає:
Аналіз на антитіла. Робиться за допомогою експрес-тестів або лабораторного дослідження крові.
При позитивному аналізі потрібне підтвердження за допомогою ПЛР. Якщо результат ПЛР-тесту виявився негативним, через 6 місяців проводять повторний тест. При позитивному ПЛР призначають додаткові обстеження.
Діагностика гепатиту рекомендована:
при постановці вагітних на облік;
після контакту з біологічними рідинами іншої людини;
після нещодавнього переливання крові.
Гепатити виліковні, проте деякі їх види занадто агресивні та загрожують фатальними наслідками. Тому потрібно вчасно звертатися до свого сімейного лікаря та НЕ займатися САМОЛІКУВАННЯМ