Категорія новин
Статистично частіше від інсульту страждають чоловіки, аніж жінки. Поштовхом до розвитку інсульту можуть стати різні причини.
Найпоширеніші з них:
Хронічний стрес і депресивні стани.
Доведено, що люди середнього віку з психічними особливостями, депресіями та надмірно стресовою роботою вдвічі більше схильні до інсульту.
Куріння, вживання алкоголю чи інші залежності.
Усі ці шкідливі речовини навантажують серцево-судинну систему організму і погіршують її стан.
Недостатня фізична активність.
Лікарі радять займатися легкою фізкультурою 5 разів на тиждень по пів години, щоб знизити ризик розвитку інсульту на 25%.
Нездорова, насичена холестерином їжа.
Холестерин — це жир, міститься у салі, м’ясі, маргарині, ковбасах, кулінарних жирах і кисломолочних продуктах. Холестерин відкладається на стінках судин, звужуючи або перекриваючи там кровотік і цим спричинюючи інсульт.
Постійна гіпертонія (високий кров'яний тиск), або раптове підвищення тиску.
Різкі перепади кров’яного тиску порушують еластичність судин, призводять до розривів їхніх стінок і розвитку геморагічного інсульту. Тож якщо у вас чи іншої людини тиск постійно вищий за 140/90, слідкуйте за ним та вчасно приймайте призначені лікарем ліки.
Цукровий діабет і надлишкова вага.
На тлі надлишкової ваги й ожиріння часто розвивається підвищений кров’яний тиск, серцево-судинні захворювання, діабет. Через високий рівень глюкози погіршується згортання крові, стінки судин стають крихкими і можуть зламатися під натиском крові, якщо тромб якусь із них перекриє.
Перенесений Covid-19.
Інсульт трапляється, як ускладнення після хвороби. Також все більше лікарів пов’язують тромбози, підвищену згортуваність крові після Covid-19 зі зростанням ризику інсульту.