Категорія новин
🔴 Джерела інфекції
🐁 🐀🦔Джерелом інфекції лептоспірозу є щури, миші, їжаки, рідше велика рогата худоба, собаки та свині. У тварин можуть виявлятися різні варіанти перебігу захворювання, однак найбільш епідемічно значущим є безсимптомне носійство, оскільки зовні тварини виглядають здоровими, але разом з тим виділяють бактерію з сечею в навколишнє середовище. У водоймах або вологому ґрунті лептоспіри можуть перебувати тривалий час, не втрачаючи своїх патогенних властивостей.
☝ Лептоспіроз у людини може з'явитися шляхом зараження через пошкоджені слизові оболонки і шкіру, при купанні у водоймах зі стоячою водою, вживанні сирої води з природних джерел, молока, м'яса, при контакті з вологим ґрунтом, а також при забої заражених тварин, обробленні м'яса.
У той же час, людина від людини заразитися лептоспірозом не може❗
Частіше хворіють дератизатори, особи, які працюють на заболочених лугах, працівники тваринницьких ферм, боєнь, доярки, пастухи, ветеринари.
• Нашу країну атакував російський ворог, тривають бої у прифронтових областях… У такій ситуації дотримання основних правил, як уберегтися від #лептоспірозу - вкрай необхідне.
Адже поява цілих зграй непроханих гостей у напівзруйнованих будинках, селах та містах - неминуча. Якщо є доступна їжа, популяції шкідників можуть оселятися у спорожнілих будівлях і через відсутність людей - або, якщо їжі немає, вони вирушатимуть на її пошуки. Відомо, що голодні щури можуть долати досить великі відстані.
Наразі немає можливості введення додаткових заходів для контролю над чисельною популяцією щурів там, де мали місце чи тривають обстріли. Голодні щури можуть завдати шкоди, створюючи безлад у будинках і поширюючи хвороби.
☝ Багато гризунів живе на полях, загрожуючи зараженням лептоспірозом не лише мирному населенні, а й військовим та волонтерам.
У зв'язку з цим продукти, які є з собою для споживання, а також продукти кожного гуманітарного вантажу - необхідно зберігати максимально запакованими, і у місцях, недоступних для гризунів, питну воду - у закритих флягах, термосах тощо.
Особливо не можна нехтувати цими рекомендаціями під час воєнного стану.
❗ Розвиток захворювання багато в чому залежить від кількості лептоспір, які потрапили в організм, рівня патогенності бактерії, а також від стану імунної системи. людини
На місці проникнення інфекції ніякого запалення не виникає, тому зараження проходить непоміченим. Інкубаційний період триває від 4 до 14 днів (частіше 7-9 днів). Є дві основні форми лептоспірозу – безжовтушна і жовтянична, остання є більш небезпечною.
Після проникнення бактерії в організм через пошкоджену шкіру, а також через слизові оболонки, лептоспіра досить швидко виявляється у кров'яному руслі, що сприяє швидкому її поширенню по всьому організму, накопиченню у внутрішніх органах, особливо в печінці та нирках. Далі відбувається розмноження лептоспір, і з тканини внутрішніх органів вони знову виходять у кров'яне русло, що супроводжується бурхливою реакцією організму.
🔴 Шляхи зараження інфекцією
В організм людини збудник потрапляє з водою, їжею, рідше – при прямому контакті з інфікованою твариною. Заразитися лептоспірозом можна:
• під час сільськогосподарських робіт;
• при купанні, вмиванні та заковтуванні води – як прісної, так і морської;
• при вживанні продуктів, на які потрапила сеча тварин;
• при контакті з хворими-бактеріоносіями;
• при укусі інфікованою твариною.
У людини, яка перехворіла лептоспірозом, формується стійкий, але не специфічний імунітет. Це означає, що високою є ймовірність повторного зараження, проте вже лептоспірами іншого підвиду з іншою антигенною структурою.
 
• Пам’ятайте: хворобу легше попередити ніж лікувати❗ Будьте здорові✊
Причини виникнення лептоспірозу