Категорія новин
Дитина росте і мамі доводиться час від часу переглядати його раціон. Те, що не підходить для живлення однорічного малюка, цілком можна пропонувати дитині, яка досягла трирічного віку.
Які страви готувати дитині, і як визначити, що для нього корисно, а що – ні? Меню дитини до семи років повинно бути засноване на правильному харчуванні.
✅ Рекомендації з харчування
Насамперед, слід пам’ятати, що травна система у дітей до трьох років ще не повністю сформована. Гастроентерологи стверджують, що найменші відхилення від норм кількості і якості їжі для такого малюка можуть привести до проблем з травленням. Відомо, що захворювання шлунково-кишкового тракту часто діагностуються саме у віці 3-7 років.
• Діти, які вже досягли віку 3 років повинні переводитися на чотириразове харчування. Це означає, що годування перед сном слід відмінити.
• Протягом доби дитина повинна з’їдати 1500-1600 мл, з них третина повинна припадати на молоко і кисломолочні продукти. Серед них актуальні сметана, вершки, тверді та плавлені сири.
• Щоденний раціон малюка повинен містити м’ясо. Це можуть бути супи з фрикадельками, тефтелі, котлети, запечене м’ясо.
• Під забороною гострі соуси – гірчиця, хрін, кетчуп з перцем чилі.
• Раціон дитини має бути максимально збалансованим – мають бути присутні білки, вуглеводи, клітковина. За нормами, діти від 3 до 5 років повинні з’їдати в день близько 65 г білків, більша частина яких тваринного походження.
Бажано наповнити раціон і жирами, кількість яких пропорційно білків (65 г).
• Вуглеводів в меню дитини 3-7 років повинно бути не менше 270 г на добу. Вуглеводи містяться в крупах, фруктах і трохи в овочах. Ці речовини допомагають організму засвоювати жири і білки. У зв’язку з цим не варто обмежувати споживання вуглеводів. Звісно, найкраще співвідношення білків, жирів і вуглеводів у дитячому харчуванні 1:1:4.
🍖🐟 М’ясо, риба, яйця. М’ясо малечі найкраще відварювати, але можна готувати на пару, тушкувати або запікати. Цей продукт можна пропонувати з першими і другими стравами. Ідеально підходить м’ясо у вигляді фаршу (тефтельки, парові котлети, фрикадельки до супу). Бажано вибирати кролика, курку, яловичину. В день дитина може з’їсти близько 80 г м’яса.
🐟 Риба також повинна поповнити меню 1-2 рази в тиждень. Бажано вибирати морські сорти риби, в якій відсутні кістки. Рибу можна варити, тушкувати, запікати, готувати на її основі перші страви. У цьому продукті містяться цінні амінокислоти, а також вітамін D.
🍳🥚 Страви з яєць повинні бути присутніми в раціоні три рази в тиждень. Ці продукти містять легкий для засвоєння білок, вони чудово насичують, корисні для серця і розумової діяльності. Суворо протипоказано давати дітям сирі яйця, їх потрібно готувати у вигляді омлету або ж варити.
🥛🧀 Молоко та кисломолочні продукти. Молоко залишається важливою складовою харчування дітей до 7 років. Цей продукт вважається одним з постачальників білка для дитячого організму. Важливо пропонувати молоко в кип’яченому вигляді, або купувати пастеризоване. Дієтологи вважають, що 3-4-річна дитина може випивати на добу до 300 мл молока. Кисломолочні продукти слід вибирати середньої жирності. Знежирені йогурт і сир не надто корисні для малюка, а дитячі сирки 20% жирності стануть великим тягарем для підшлункової залози.
🍲🥣🍚 Каші. Каші займають гідне місце в меню – їх подають на сніданок, обід і вечерю. Крупи містять корисні вуглеводи. Варити їх слід на воді, наприкінці варки додавати молоко і масло, можна підсолоджувати.
Важливо, щоб малеча регулярно вживала цей вид страв. Їх можна пропонувати, комбінуючи з іншими продуктами. Наприклад, манну і вівсяну каші прикрашати фруктами або варенням, до гречаної - додавати молоко або змішувати з м’ясним фаршем, рис готувати у вигляді плову або різотто.
🧉 Жири. У раціоні дитини повинні бути різні види олій та масла. Вершкове масло, додають в каші, намазують на хліб. Рослинні олії застосовувати в салатах, кашах як джерело поліненасичених жирних кислот. Добре, якщо на столі будуть соняшникова, оливкова, кукурудзяна, соєва олії. Додавати їх невеликими порціями в якості доповнення до овочів, каш і супів.
🍪🥠🍩🥞 Випічка і солодощі. У цьому віці дитина вже може отримувати на сніданок оладки, млинці, іноді можна солодку булочку. Однак годувати подібними стравами варто раз в два-три дні. Цукерки, карамель, шоколад можна дозволяти малечі зрідка, щоб організм не звикав до такої їжі.
Легкі вуглеводи викликають сонливість, знижують активність і працездатність, а у великих кількостях завдають шкоди підшлунковій залозі. Надлишок солодкого може стати причиною розвитку діабету, привести до ожиріння, позначитися на стані шкіри.
🍎🍊🍇🍑🥕🍅 🥗 Вітаміни. Містяться в основному в овочах і фруктах. До щоденного меню мають входити овочі у сирому і обробленому вигляді, а також фрукти у вигляді пюре, смузі, соків.
Фруктові киселі, компоти теж є обов’язковими в раціоні малюка. Салати з сезонних овочів можна пропонувати дитині як доповнення до основних страв. Взимку це може бути квашена капуста, влітку – помідори, огірки, зелень, редиска.
🫗 Вода. Важливо контролювати дитяче вживання води. Якщо дитина буде відчувати нестачу рідини, травлення стане млявим, а значить, його організму може не вистачати вітамінів і поживних речовин.
Середня потреба рідини для дітей 3-7 років становить 80 мл на кілограм маси тіла. Тобто, малюк, вагою 14 кг повинен випивати в добу 1.12 літрів води. Кількість необхідної дитині рідини визначається тим, скільки рідини її організм втрачає.
🌈🥘 Цікаве і оригінальне оформлення страв завжди стимулюватиме апетит у дитини, і в цьому треба проявити креатив і фантазію на кухні.
 
Мотивуйте дітей харчуватися здорово❗
♥ Ми бажаємо Вам здоров'я❗
Раціон харчування дитини до 7 років