Категорія новин
У кожного четвертого з нас протягом життя може трапитись інсульт. 90% інсультів можна запобігти, впливаючи на декілька керованих факторів ризику, включаючи високий кров’яний тиск, фібриляцію передсердь (нерегулярне серцебиття), куріння, дієту та фізичні вправи.
У 2006 році з ініціативи Всесвітньої організації, що займається проблемами інсульту (World Stroke Organization або WSO), вперше був заснований Всесвітній день боротьби з інсультом, який тепер щорічно відзначається 29 жовтня. Заходи цієї всесвітньої події спрямовані на поширення знань та інформації про профілактику і лікування цього захворювання, а також на інформування широкої громадськості про методи забезпечення кращого догляду, допомоги та підтримки потерпілим від інсульту хворим.
рекомендуємо мобілізуємо зацікавлені сторони з інсульту в нашій області, щоб підвищити обізнаність і діяти з профілактики інсульту.
З 28 жовтня по 3 листопада проводиться Всесвітній тиждень боротьби з інсультом. Ці жовтневі заходи мають традиційний щорічний характер і спрямовані підвищити поінформованість про симптоми інсульту та важливість лікування для одужання. Тема проведення заходів в 2023 році Be #GreaterThan>Stroke - Разом ми сильніші за інсульт!
Знання про профілактику та симптоми інсульту можуть врятувати мільйони життів, у тому числі і ваше. В середньому, інсульт став траплятися на 15 років раніше і викликає більше смертельних випадків. Він все більше зачіпає людей на піку їх продуктивного життя і цьому необхідно активно протидіяти. Це вже не тільки медична, але і соціальна проблема, про яку має право знати кожен!
Інсульти виникають, коли припиняється кровопостачання частини мозку і без крові, яка переносить кисень, клітини мозку можуть бути пошкоджені або загинути. Залежно від того, яка частина мозку уражена і як швидко проводиться лікування, наслідки інсульту можуть бути руйнівними для тіла, рухливості, мови, а також для мислення та самопочуття людини.
Пам’ятайте: під час інсульту кожна хвилина має значення! Швидке лікування може зменшити пошкодження головного мозку, яке може стати результатом інсульту. Знаючи ознаки і симптоми інсульту, ви можете вжити швидких заходів і, можливо, врятувати життя - може навіть своє власне.
Симптоми інсульту: раптова поява слабкості в м’язах або оніміння однієї половини тіла (обличчя, рука, нога); раптове порушення мови; раптове порушення зору, роздвоєння предметів; раптова втрата рівноваги, через що хворий не може йти (найчастіше в поєднанні з нудотою та / або втратою свідомості); раптовий сильний головний біль без явної причини (такого болю раніше ніколи не було).
Головні завдання при профілактиці інсульту: стежити за своїм здоров’ям, не забувати систематично перевіряти артеріальний тиск (особливо, якщо є схильність до підвищення), відвідувати лікаря та виконувати його рекомендації, бути фізично активним і стежити за своїм харчуванням.
Дотримуйтесь рекомендацій ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» і пам'ятайте, що Ваше здоров’я ,- перш за все, у ваших руках.