Категорія новин
Згубний вплив шкідливих звичок на репродуктивне здоров’я людини було відомо здавна. Тому в багатьох народів заведено, щоб молоді пари, які планують заводити потомство, готуються заздалегідь відмовляються від куріння тютюну і вживання алкогольних напоїв навіть за 2-3 роки до зачаття дитини.
Не секрет, що перший досвід куріння більшість чоловіків і жінок набувають в підлітковому віці, тому нікотин починає негативно впливати на репродуктивну систему ще в період її формування. Так, у підлітків обох статей хронічне отруєння нікотином та іншими складовими тютюновою диму негативно діє на функцію статевих залоз, що призводить до затримки статевою дозрівання.
Куріння порушує рухливість сперматозоїдів, що робить чоловічу сперму в’язкою та утруднює її проходження по сім’явивідних протоках. При стажі куріння 10 і більше років у спермі чоловіків залишаються рухомими всього 40% сперматозоїдів. На щастя, це явище носить зворотній характер, так як чоловічі статеві клітини оновлюються кожні 3 місяці.
Аналогічно діє нікотин і на жіночу репродуктивну систему, приводячи до загибелі яйцеклітин. З тютюновим димом в легені потрапляють і ароматичні вуглеводні, які пригнічують функцію епітелію, що вистилає маткові труби (як результат – запліднена яйцеклітина не може потрапити в матку, в результаті чого гине, або призводить до розвитку позаматкової вагітності). До того ж яйцеклітини, які закладаються в організмі дівчини ще до її народження, накопичують протягом багатьох років токсичні речовини. З часом це позначається на дітородній функції (передчасні пологи, загибель плоду та новонародженої дитини), зумовлює запальні та передпухлинні процеси. У дівчаток-підлітків, які почали курити, порушується менструальний цикл.
Віддалені наслідки щодо здоров’я та розвитку дітей
Матері, які курили під час вагітності, мають дітей з відхиленою від норми поведінкою Ці діти гірше вчаться в школі і частіше розпочинають вживання наркотичних препаратів. Куріння під час вагітності збільшує ризик викиднів, знижує масу тіла новонароджених, збільшує частоту внутрішньоутробних випадків смерті плоду, є причиною гальмування фізичного та розумового розвитку новонародженої дитини.
Необхідно зрозуміти – паління є не тільки особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане наше з вами майбутнє. Ми живемо у складний воєнний час, який і так випробовує нас на міцність. Бережімо своє здоров'я та здоров'я нашого майбутнього!
Турбота про здоров'я - твій вклад в Перемогу
#Дихайте_вільно та будьте здорові#ЗдоровішіРазом