Категорія новин
Алергія на холод, або відома ще також під назвою холодова алергія - це реакція шкіри на низькі температури. Насправді алергією на холод вважають хронічний дерматоз, який у холодний період загострюється.
Найчастіше на холодову алергію страждають діти та дорослі, що схильні до атопічного дерматиту.
Розібратись в причині виникнення холодової алергії допоможе тільки лікар. Зрозуміти, що у вас почалася алергія на холод, можна за зовнішніми симптомами:
лущення шкіри та свербіж;
шкіра забарвлюється у червоний колір;
шкіра покривається пухирями та/або плямами;
з’являються тріщини та біль на шкірі;
можливі симптоми ГРВІ;
біль у животі;
прискорене серцебиття.
Як правило, холодова алергія проявляється на кистях та кісточках пальців. Симптоми з’являються протягом двох-п’яти хвилин після впливу холоду і тривають до двох годин.
Обов’язково варто звернутися до лікаря, який скорегує не лише лікування, а й звичні доглядові заходи. Потрібно навчитися захищатися від різкого перепаду температур: це можна робити з допомогою кремів та одягу. Завжди слід одягати рукавички, навіть якщо здається, що за короткий час перебування на холоді, не встигнете замерзнути.
Ніколи не мийте руки гарячою водою, якщо вони змерзли. Не використовуйте спиртові антисептики для рук перед виходом на вулицю в холодну пору року.
Щоб запобігти холодовій алергії необхідно:
уникати переохолодження;
в холодну пору року носити теплий одяг із натуральних тканин та не нехтувати захисними аксесуарами (рукавиці, шапка, шарф);
приймати лише теплий душ чи ванну;
не вживати холодні напої та їжу;
уникати купання в холодній воді (басейн, море, річка).
Піклуйтесь про своє здоров’я та будьте здорові